Reklama

Szpital redukuje łóżka, potrzebuje pielęgniarek

Opublikowano:
Autor:

Szpital redukuje łóżka, potrzebuje pielęgniarek - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Lubartowski szpital zmniejszy liczbę łóżek na oddziałach. To efekt nowych przepisów dotyczących minimalnej liczby pielęgniarek. Choćby placówka chciała ich zartudnić więcej, to i tak nie ma chętnych do pracy.

Redukcja łóżek

 

Wraz z nowym rokiem w życie weszły nowe przepisy dotyczące minimalnej liczby pielęgniarek wymaganej w szpitalach. Teraz stan osoby personelu jest regulowany w odniesieniu do liczby szpitalnych łóżek. Na jedno łóżko na zwykłym oddziale musi przypadać 0,6 etatu pielęgniarki, a na oddziałach o profilu zabiegowym - 0,7.

 

To efekt rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia.  W teorii nowe przepisy miałyby zwiększyć liczbę personelu medycznego przypadającego na jednego pacjenta. Szefowie placówek wskazują jednak, że w takiej sytuacji łatwiejszym rozwiązaniem jest dla nich zmniejszenie liczby łóżek, a nie zatrudnianie większej liczby pielęgniarek. Jak do nowych przepisów dostosowuje się Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie?

 

- Obecnie dostosowaliśmy liczbę łóżek do ich średniego wykorzystania, co oznacza, że nie zlikwidowaliśmy, tylko zredukowaliśmy ich liczbę. Przykładowo: oddział chirurgiczny liczył 30 łóżek, ale ich wykorzystanie było ok. 63 proc. - informuje Łukasz Semeniuk, dyrektor szpitala w Lubartowie.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE