W proces dydaktyczny świetnie wpisuje się idea programu „Surprise, Surprise”, która pokazuje pozytywne postawy ludzi, ich szlachetność, oddanie i bezinteresowność. To program pełen wzruszeń i uśmiechu. „Surprise, surprise” to okazja by docenić ludzi, którzy są bohaterami dnia codziennego. W programie uczniowie poznali zwykłych-niezwykłych ludzi, którzy w zaskakujących sytuacjach potrafili bezinteresownie pomóc innym, często ratując życie nieznanym sobie ludziom. W studiu było wiele wyjątkowych spotkań, których uczniowie ze Szczekarkowa i Annoboru byli świadkami. Każdy z niezwykłych bohaterów został uhonorowany niespodzianką będącą spełnieniem życiowych marzeń.
W ostatnim czasie, już kilka razy zdarzało się, że szkoły z terenu powiatu lubartowskiego organizują wyjazdy na nagrania różnych produkcji telewizyjnych takich jak „The Voice of Poland”, „Taniec z Gwiazdami”, czy „Surprise, Surprise!”. Wśród niektórych osób budzą się jednak wątpliwości czy szkoła powinna organizować takie wyjazdy, czy aby na pewno są one edukacyjne…? Wypadałoby zacząć pewnie od stwierdzenia, że szkoła jest instytucją, która uczy, bawi i wychowuje. Każdy nauczyciel jest również pedagogiem i wychowawcą. Nie ma nic trafniejszego, kiedy współpracując z uczniami odkrywa on przed młodym człowiekiem rzeczy, które mogą go zainteresować, zmotywować czy zainspirować, ukazując prawdę życiową, że za każdym sukcesem stoi ciężka praca.
Takie wyjazdy, doświadczenia, obserwacja przez uczniów „na żywo” pracy wszystkich zaangażowanych osób w największych emitowanych w Polsce produkcjach telewizyjnych: kamerzystów, oświetleniowców, animatorów publiczności, dźwiękowców, najlepszych w swojej profesji oraz kontakt ze znanymi z telewizji osobami (aktorami, tancerzami, piosenkarzami, sportowcami), dają uczniom możliwość odkrywania zainteresowań, aspiracji zawodowych czy rozwoju osobistego. Wyjazdy mogą być również pomocne w odnalezieniu konkretnego celu, który będzie ucznia motywował do dalszej nauki.