Reklama

Szczecin zdobyty!

Opublikowano:
Autor:

Szczecin zdobyty! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Kolejny ogólnopolski sukces zespołu śpiewaczego z Talczyna.

Organizowany przez Filharmonię Szczecińską Turniej Muzyków Prawdziwych (6-9 września) to jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów dla wykonawców muzyki ludowej. Po wielkim sukcesie, jakim było zajęcie w czerwcu b.r. III miejsca na ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym, zespół śpiewaczy z Talczyna, który działa przy Domu Kultury w Kocku, tym razem przywiózł ze Szczecina wyróżnienie.

W IV Turnieju Muzyków Prawdziwych wzięło udział 230 wykonawców z całej Polski – rywalizowali w kategoriach kapel, solistów, zespołów śpiewaczych i wokalno-instrumentalnych, ale także w kategorii tanecznej i gawędziarskiej. Zespół z Talczyna na konkursowej scenie zaprezentował trzy piosenki z naszego regionu – w tym jedną na temat wylosowany 30 min. przed występem. Ich prezentacja zdaniem jury zasłużyła na wyróżnienie. To wielki sukces – już kolejny w jubileuszowym roku 30-lecia zespołu.

Oprócz występów był czas na zwiedzanie pięknego Szczecina i – przede wszystkim – na kontakty z wykonawcami z innych regionów Polski.

 

Werdykt jury: http://turniej.filharmonia.szczecin.pl/pl/154-Dziekujemy_i_gratulujemy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE