Reklama

Sukcesy uczniów I LO w Lubartowie

Opublikowano:
Autor:

Sukcesy uczniów I LO w Lubartowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Okazuje się, że marzenia się spełniają, przy odrobinie szczęścia i ogromnej pracowitości. Jeżeli dołożymy do tego wspaniały talent to zobaczymy finalistę tegorocznego XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. Józefa Czechowicza i poetów Polski Niepodległej. 

Jakub Powałka z klasy Ie w I LO w Lubartowie, po zmaganiach wojewódzkich, znalazł się w gronie 22 recytatorów z całej Polski, którzy w czwartek -14 marca ,walczyli o miejsce w Koncercie Laureatów. Okazało się, że interpretacja utworu Czechowicza została bardzo dobrze przyjęta przez wymagające Jury (p. Teresa Jun, p. Dorota Lesiak, p. Mateusz Nowak) i Kuba znalazł się w finale. Ostatnim etapem jego zmagań był występ, 15 marca, na Zamku w Lublinie, w Galerii Malarstwa Polskiego, za który otrzymał gromkie brawa i Nagrodę . To ogromny sukces , dlatego bardzo cieszy, że zdobyty przez ucznia naszej szkoły. Kuba pracował pod kierunkiem p. Beaty Cieślak.

Niesamowite jest, że w XVII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do poezji Józefa Czechowicza i poetów Polski Niepodległej", którego finał został połączony z Koncertem Laureatów, Agnieszka Wróbel z klasy IIIa również zdobyła nagrodę. Jej wygrana nie dziwi, kiedy patrzy się na obraz, który stworzyła inspirując się fragmentami ,,Strof o późnym lecie" J. Tuwima. Po raz drugi jej praca znalazła się na okładce katalogu wystawy konkursowej, ponieważ,, była najpiękniejsza"- tak usłyszeliśmy od organizatorów. Należy podkreślić, że na konkurs wpłynęło 420 prac z sześciu województw. Opiekunem Agnieszki jest p. Beata Cieślak. Ale to jeszcze nie koniec wspaniałych wiadomości, ponieważ Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała również Wiktora Falkowicz z klasy I c za piękny obraz inspirowany utworem Czechowicza "Śmierć". Uczennica pracowała pod kierunkiem p. Karoliny Oleksiejuk.

Wyjątkowym wyróżnieniem dla wszystkich naszych finalistów były ciepłe słowa p. Teresy Misiuk- Lubelskiego Kuratora Oświaty, która była pod dużym wrażeniem występu i przepięknych prac dziewcząt.

Uczniom gratulujemy!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE