Reklama

Strażacy odwiedzili Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Firleju

Opublikowano:
Autor:

Strażacy odwiedzili Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Firleju - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W środowe popołudnie (13 czerwca) strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Firleju przyjechali do uczniów, aby przestrzec ich przed zagrożeniami które czekają na nich w wakacje. 

Na teren szkoły zajechał duży wóz strażacki, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Uczniowie z radością przywitali wyjątkowych gości.

Strażacy przeprowadzili rozmowę kierowaną, podczas której przypomnieli zasady poprawnego udzielania pierwszej pomocy oraz poprawnych zachowań w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

Niecodzienne wydarzenie miało na celu pokazanie dzieciom pracę strażaków, sprzęt jakim się posługują oraz przekazanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganiu sytuacjom zagrażającym życiu. Druhowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania dzieci i przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, że praca strażaków nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas wypadków samochodowych i innych zagrożeń zdrowia i życia.

Przy okazji wszystkie dzieci utrwaliły sobie numer alarmowy do straży pożarnej oraz innych służb i dowiedziały się w jakich sytuacjach powinny takich numerów prawidłowo używać.

Zajęcia były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy, która może w przyszłości zaowocować uratowaniem życia. Uśmiech i zadowolenie nie znikało z twarzy uczniów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE