Reklama

Straszny Dwór zawita do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Opublikowano:
Autor:

Straszny Dwór zawita do Muzeum Zamoyskich w Kozłówce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W sierpniu w Kozłówce szykuje się nie lada gratka dla miłośników muzyki poważnej i twórczości Stanisława Moniuszki. Na dziedzińcu pałacowym 15 sierpnia odbędzie się plenerowa realizacja opery "Straszny dwór", a 30 sierpnia kameralny koncert w kaplicy "Śpiewnik Domowy na Lubelszczyźnie". Na oba wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Pałac w Kozłówce 15 sierpnia stanie się tłem dla plenerowego wystawienia opery "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki z udziałem m.in. solistów Teatru Wielkiego w Poznaniu, chóru i orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie, a także zespołu Pieśni i Tańca "Powiśle". Spektakl rozpocznie się o godzinie 20:00, na świeżym powietrzu, na scenie ustawionej przed pałacem Zamoyskich, a nad nią, na pałacowym tarasie zasiądzie orkiestra. - Realizację będzie można podziwiać z perspektywy ławek ustawionych wokół na alejkach, bądź z ozdobnych trawników Warto zabrać koce piknikowe i ciepłe okrycia - zapowiadają organizatorzy.

Organizatorem spektaklu jest Fundacja im. Wincentego i Franciszka Lesslów oraz Teatr Muzyczny w Lublinie w ramach projektu OPERA NA PROWINCJI. Projekt został wpisany w program oficjalnych obchodów Roku Moniuszkowskiego w Polsce.

- W tym roku przypada także 75. rocznica utworzenia Muzeum Zamoyskich w Kozłówce – jest to zatem znakomita okazja, by zaprezentować dzieło w naturalnej scenografii kozłowieckiego pałacu, a przy tym najlepszy sposób upowszechniania i udostępniania tej wybitnej opery Moniuszki - podkreśla Agata Ulanowska, kierownik działu edukacji informacji muzealnej i wydawnictw Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Wszyscy miłośnicy twórczości Stanisława Moniuszki 30 sierpnia, w kaplicy pałacowej w Kozłówce będą mogli także posłuchać kameralnego koncertu "Śpiewnik Domowy na Lubelszczyźnie". Podczas koncertu, który rozpocznie się o godzinie 16:00, wystąpią młodzi soliści z Europy Wschodniej, absolwenci prestiżowych akademii muzycznych, przy akompaniamencie pianina. W programie znajdą się fragmenty arii pochodzących z oper Stanisława Moniuszki, a także fragmenty dzieł innych kompozytorów, współczesnych Moniuszce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE