Reklama

Spotkanie z teatrem absurdu w PMDK (galeria)

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z teatrem absurdu w PMDK (galeria) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 6 kwietnia w PMDK w Lubartowie wystąpiły teatry młodzieżowe z województwa opolskiego i lubelskiego: grupa teatralna "Cokolwiek" z MOK w Kędzierzynie Koźlu, grupa teatralna "W Kratkę" z MGOK w Głogówku oraz Teatr Trupa z PMDK w Lubartowie.

Wizytę gości PMDK zorganizował w ramach Ogólnopolskiego Niekonkursowego Przeglądu Teatrów Młodzieżowych "Spotkania z teatrem absurdu". Widzowie mieli okazję obejrzeć trzy dzieła. Na początku grupa teatralna "Cokolwiek" z Kędzierzyna-Koźla zaprezentowała spektakl "Kubuś, czyli uległość... w świecie kobiet" wg Eugene'a Ionesco. Drugi spektakl - "Bolero" wg Grzegorza Reszki – wystawiła grupa teatralna "W Kratkę" z Głogówka. Gospodarzy reprezentował teatr Trupa z PMDK, który pokazał fragmenty najnowszego spektaklu "Jacobi i Leidental" wg Hanocha Levina w reżyserii Jolanty Tomasiewicz. Spektakle grup gości wyreżyserował Waldemar Lankauf, instruktor obu grup. W sumie w przeglądzie, którego pierwsza część odbyła się w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Puławach, wzięły udział cztery zespoły pana Lankaufa,.

Waldemar Lankauf to instruktor znany i ceniony w środowisku polskiego teatru młodzieżowego. Polonista, reżyser, instruktor, założyciel zespołów teatralnych w Głogówku, Walcach, Kędzierzynie-Koźlu i Głubczycach. O wysokim poziomie pracy tych teatrów świadczy długa lista nagród w konkursach o zasięgu ogólnopolskim: I Festiwalu Teatrów Różnych Form "Theatron 98" w Brzegu, VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym "Odeon" w Andrychowie, Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Korczak" w Warszawie, Malborskich Ogólnopolskich Spotkaniach Teatralnych, czy na Ogólnopolskim Forum Teatrów Młodzieżowych w Poznaniu – gdzie zawiązała się współpraca z grupami teatralnymi z PMDK w Lubartowie (lubartowski Teatr Trupa zdobył wówczas Nagrodę Kuratora Oświaty za spektakl „Kasandra"). Waldemar Lankauf jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów Dzieci i Młodzieży ASSITEJ w Warszawie, a w 2016 r. został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (razem z dyr. PMDK i instruktorką Teatru Trupa Jolantą Tomasiewicz ) odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE