Reklama

Spotkanie z aktorem w II LO

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie z aktorem w II LO - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 26 listopada w II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie odbyło się spotkanie profilaktyczne przeprowadzone przez aktora Teatru Narodowego w Warszawie Lecha Dyblika.

Lech Dyblik jest aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, który swoją popularność i sympatię widzów zyskał dzięki rolom w bardzo wielu znanych filmach i serialach. Występował między innymi w takich obrazach filmowych  jak: „Czas honoru”, „Szpilki na Giewoncie”, „Ranczo”, „Klan”, „Świat według Kiepskich”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Dom zły” czy „Wołyń”.

W czasie spotkania dla klas pierwszych II LO aktor wspominał o początkach swojej drogi zawodowej, o marzeniach, o aktorskiej karierze i drodze do osobistej katastrofy moralnej. Mówił o własnych przeżyciach z okresu zagłębiania się w uzależnienie  oraz o trudnej walce z alkoholizmem. Śpiewał o tym, jak nałóg niszczy całe życie człowieka. Zainteresowanie uczniów wzbudził również słowami o własnej bezradności i słabości w konfrontacji z chorobą alkoholową.

Lech Dyblik w swoich opowieściach podkreślał znaczenie rodziny, która nie zawsze być może jest wzorowa, ale jest „moja”. Mówił o wzajemnych relacjach, które w rodzinie ciągle trzeba budować i doskonalić. Opowiadał o szacunku do drugiego człowieka i pokorze,  która jest warunkiem spokojnego i pełnego życia.

Program miał na celu uświadomienie młodym ludziom tego, że nie warto marnować sobie życia,  nadużywając alkoholu.

Spotkanie zorganizowała pedagog II LO Agnieszka Budzyńska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE