Reklama

Spotkanie koordynatorów honorowego krwiodawstwa

Opublikowano:
Autor:

Spotkanie koordynatorów honorowego krwiodawstwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 8 stycznia w Lublinie odbyło się noworoczne spotkanie organizatorów poboru krwi,  w którym uczestniczył Łukasz Wasyluk, nauczyciel z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie.

  Łukasz Wasyluk od wielu lat wspiera piękną ideę honorowego oddawania krwi i motywuje do tego m.in. młodzież II LO.  Był pomysłodawcą i współorganizatorem akcji oddawania krwi w II LO „Łączy nas krew, która ratuje życie”. Pod jego opieką uczniowie II LO zajęli II miejsce w konkursie dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz pomaturalnych z powiatu lubartowskiego „Młoda Krew Ratuje Życie”.
    Spotkanie w Lublinie przygotowane zostało przez zarząd Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wzięli w nim udział: Tomasz Pitucha - doradca Wojewody Lubelskiego, Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty, Jerzy Bisek - Prezes Zarządu Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK, Maciej Budka - Dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK oraz Tomasz Ogrodnik - Prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP. Zebrani wspólnie kolędowali oraz podzielili się opłatkiem. W atmosferze wzajemnej życzliwości wszyscy życzyli sobie, by Nowy Rok przyniósł siły do służenia ludziom. O świąteczną i wyjątkową atmosferę spotkania zadbał dziecięcy chór La Musica ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublinie.
    Gratulujemy Łukaszowi Wasylukowi wspierania uczniów II LO i udowadniania, że dzisiejsza młodzież gotowa jest nieść pomoc potrzebującym i bezinteresownie ofiarować własną krew.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE