Reklama

SP 1 otrzyma imię ks. Twardowskiego

Opublikowano:
Autor:

SP 1 otrzyma imię ks. Twardowskiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura SP 1 w Lubartowie otrzyma imię słynnego poety, księdza Jana Twardowskiego. Nie obyło się bez kontrowersji. Radny Grzegorz Gregorowicz zwracał uwagę na niewyjaśnione kontakty księdza z kobietami i jego zarejestrowanie jako tajnego współpracownika SB.

Na sesję Rady Miasta przyszła dyrektor SP 1 Danuta Sienkiewicz i grupa pracowników szkoły. Według dyrektor rok 2018 jest dla szkoły rokiem szczególnym. To stulecie niepodległości, stulecie istnienia szkoły, wybór patrona.

Grzegorz Gregorowicz z klubu Wspólny Lubartów rozpętał dyskusję, przypominając kontrowersyjne momenty z życia ks. Twardowskiego.
-  Do końca się nie wytłumaczył ze związków i uwikłań z kobietami. Jeśli ja słyszę, że jego związki z panią W., z panią P. z panią Janiną czy Gabrysią są niewyjaśnione, są powodem do stawiania oskarżeń, jest wyraźny zarzut, że związki ks. Twardowskiego z kobietami miały charakter kontrowersyjny i dyskwalifikowały go jako duchownego.
- Ks. Twardowski był zarejestrowany w 1987 r. jako tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa pod pseudonimem "Poeta". Miał kontakty z oficerem SB od 1980 r. - mówił Gregorowicz. W dyskusji wzięło udział kilkoro radnych, nie zgadzających się z Gregorowiczem. Ostatecznie 16 radnych głosowało za nadaniem imienia szkole, 4 się wstrzymało.
Więcej w papierowym wydaniu Wspólnoty Lubartowskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE