Reklama

Skubiszewski kandydatem na burmistrza Lubartowa

Opublikowano:
Autor:

Skubiszewski kandydatem na burmistrza Lubartowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Znamy nazwisko kolejnego kandydata na burmistrza Lubartowa. To Piotr Skubiszewski, były radny. Janusz Bodziacki i Radosław Szumiec oficjalnie jeszcze nie potwierdzili swojego startu w wyborach.

- Tak, będę kandydował na stanowisko burmistrza - odpowiada Piotr Skubiszewski zapytany przez nas o plany związane z wyborami.

W wyborach samorządowych w 2014 r. startował na radnego z listy KWW Niezależni Razem w okręgu wyborczym nr 7. Do Rady Miasta wszedł,

Poinformuj we Wspólnocie, że startujesz

Zdecydowałeś się na start w najbliższych wyborach samorządowych - poinformuj o tym na łamach Wspólnoty. Czekamy na deklaracje kandydatów na burmistrzów, wójtów i radnych.

bo zdobył 131 głosów. Był wśród radnych popierających burmistrza Bodziackiego. w 2017 r. zrezygnował z mandatu, gdyż dostał pracę w Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie na stanowisku wykluczającym sprawowanie funkcji radnego.

Komitet niepartyjny

- Będę startował z listy komitetu obywatelskiego nie związanego z żadną partią. Chodzi o to, żeby komitet stworzyli ludzie, którzy nie kierują się programem partyjnym, ale znający problemy miasta. Zależy nam, żeby Lubartów był miastem nowoczesnym, także jeśli chodzi o kulturę i edukację. Oczywiście poglądy pewnych partii są nam bliskie. Będziemy wystawiać także kandydatów na radnych, we wszystkich okręgach. Prowadzimy rozmowy z kandydatami na radnych. Żadnych nazwisk na razie nie podam, ale są to ludzie znani, zaangażowani w życie miasta - mówi Piotr Skubiszewski.

Komitet jeszcze nie ma nazwy, będzie ona ogłoszona w swoim czasie. Kogo Skubiszewski uważa za swojego najgroźniejszego kontrkandydata?

- Przypuszczam, że Janusz Bodziacki i Radosław Szumiec będą kandydować na stanowisko burmistrza. Każdego przeciwnika należy doceniać. Wszyscy mamy szanse na zwycięstwo w wyborach, ale gdybym nie był przekonany, ze to ja jestem najlepszym kandydatem, to bym nie startował - mówi Piotr Skubiszewski.

Burmistrzowie niezdecydowani 

Obecni włodarze miasta oficjalnie jeszcze nie zdecydowali, czy będą kandydować na stanowisko burmistrza w nadchodzących wyborach samorządowych. Zapytany przez nas o tę sprawę burmistrz Janusz Bodziacki odpowiedział:

- Na razie zajmuję się teraźniejszością, nie mam czasu myśleć o przyszłości.

Jego zastępca Radosław Szumiec jest równie tajemniczy.

- Rozważamy to jako klub Wspólnota Lubartowska, ale decyzji jeszcze nie podjęliśmy - powiedział.

Być może jeszcze w tym tygodniu okaże się, kto będzie kandydatem tego klubu na burmistrza.

- Dopinamy listy kandydatów na radnych, ustalamy kandydata na burmistrza, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma - mówi Marek Polichańczuk, szef klubu Wspólnota Lubartowska w Radzie Miasta.

Burmistrz Janusz Bodziacki w poprzednich wyborach w 2014 r. kandydował z listy PiS. Pełnomocnik powiatowy tej partii, Ewa Zybała, również nie chce jeszcze zdradzać, kto będzie kandydatem.

- Mamy kandydatów na wójtów, z niektórymi jeszcze rozmawiamy. Ale nie ma jeszcze decyzji władz partii - odpowiedziała Wspólnocie.  

Bogumiła Jublewska nie chce być burmistrzem 

Obecny burmistrz i jego zastępca w 2014 r. zmierzyli się w pierwszej turze wyborów jako konkurenci. Radosław Szumiec zajął wtedy trzecie miejsce, zyskując 1554 głosy, o trzy mniej niż były burmistrz Jerzy Zwoliński (ten miał 1557 głosów). Janusz Bodziacki zdobył wtedy poparcie 2225 wyborców. W drugiej turze Radosław Szumiec poparł Bodziackiego, który wygrał wybory uzyskując 3717 głosów, pokonując Jerzego Zwolińskiego, na którego zagłosowało 3318 osób.

Poparcia Januszowi Bodziackiemu w drugiej turze wyborów udzieliła także Bogumiła Jublewska-Lisek, którą jako kandydatkę na burmistrza w pierwszej turze poparło 776 osób.

- Na burmistrza nie będę kandydowała, przymierzam się do kandydowania na radną - mówi Bogumiła Jublewska-Lisek.

Na razie oprócz Piotra Skubiszewskiego swojego kandydata na burmistrza oficjalnie wystawił tylko Wspólny Lubartów - ugrupowanie skupione wokół przewodniczącego Rady Miasta Jacka Tomasiaka. To Krzysztof Paśnik. Lubartowskie PO podaje, że też ma swojego kandydata,  ale jeszcze nie poda jego nazwiska. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE