Reklama

Skarbnik gminy Lubartów odwołana, jest nowa

Opublikowano:
Autor:

Skarbnik gminy Lubartów odwołana, jest nowa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W środę radni gminy Lubartów odwołali na wniosek wójta urzędującą skarbnik gminy. Na jej miejsce powołali Annę Jankowską, księgową jednostki nadzorującej gminne szkoły.

O odwołanie skarbnik wnioskował wójt gminy Lubartów Krzysztof Kopyść na obradach radnych w maju. Powodem odwołania, jaki podawał oficjalnie, była utrata zaufania do szefowej finansów Marzeny Zbiciak. Wówczas radni zdjęli ten punkt z porządku obrad. Do sprawy odwołania skarbnik wrócili na środowej sesji Rady Gminy. Powody odwołania poznali na zwołanym w tym celu spotkaniu radnych i posiedzeniu Komisji Budżetowej. Wiadomo, że miały związek z ostatnią kontrolą RIO i wynikami audytu wewnętrznego w gminie. Podczas sesji na ten temat nie dyskutowano. Za odwołaniem skarbnik  zagłosowało 11 radnych, przeciwne były 2 osoby, 1 osoba nie głosowała choć była obecna (radny Waldemar Kuchciak).

Na stanowisko szefowej finansów na wniosek wójt a radni powołali Annę Jankowską, dotychczasową główną księgową jednostki nadzorującej szkoły w gminie.

- Dała się poznać z bardzo dobrej strony, w związku z tym proponuję powołanie jej na stanowisko skarbnika - rekomendował krótko wójt gminy Krzysztof Kopyść.

- Powiem, że jest mi bardzo ciężko, że w takiej atmosferze jestem powoływana, ale zostałam tu poproszona, więc rozumiem, ze odwołanie pani skarbnik stało się faktem - zaczęła nowa skarbnik gminy Anna Jankowska.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Wspólnoty!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE