Reklama

"Scena Finałowa" za nami

Opublikowano:
Autor:

"Scena Finałowa" za nami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura 17 czerwca 2019 r.  wychowankowie PMDK w Lubartowie zakończyli rok szkolny  imprezą "Scena finałowa". Na scenie w ZS nr 2 zaprezentowały się w dwóch blokach wychowankowie pracowni muzycznej, tanecznej i teatralno-medialnej.

Imprezę rozpoczęła pani Dyrektor PMDK Jolanta Tomasiewicz, która krótko podsumowała bogatą działalność placówki oraz podziękowała wychowankom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom za całoroczne zaangażowanie. Serdeczne słowa uznania skierowane do całej społeczności PMDK przekazał także pan Radosław Guz - członek Zarządu Powiatu Lubartowskiego -  w imieniu pani Starosty Ewy Zybały. Wystąpili podopieczni pani Grażyny Grymuzy: 5-latki: Nikola Zapora, Antosia Filip, Antosia Małyska, Szymek Sowa, Julka Rola, Madzia Szymak, Hannah Guz, Natalka Witek; zespół „Nasza paka”: Nina Czajka, Janek Pawlikowski, Kaja Szostak, Marysia Łukasik, Maja Lis; Zespół kl. 1 i 2:  Zosia Grądek, Maja Wolińska, Maja Pełka, Olga Wolanin, Marek Przytocki, Antek Kędziora, Zuzia Gołębiowska; Hania Wierzchoń, Dżesika Cebera, Wiktoria Kobyłka, Aneta Mazurek i Piotr Bagun. Zaśpiewali i zagrali wychowankowie pani Anny Kozak: zespół ”Szkraby” (Jakub Iwanek, Laura Wąsik, Gabriela Gadzała, Natalia Iwanek, Agata Olszak, Liwia Zalewska, Patrycja Salomon, Kaja Sztejnbis, Maja Stawecka, Martyna Bocian), Trio „Wesołe nutki” – Emma Pasini, Alicja Wójtowicz, Alicja Rossa, zespół „Okruszek” (Emilia Soroka, Lena Wasak, Joanna Rola, Maja Kisiel, Emilia Michna, Sandra Martyniuk, Łucja, Martyna i Elwira Lipskie, Marcin Matyjaszczyk), gitarzystki Anna Brzozowska, Blanka Bronisz, Klaudia Kapusta, Martyna Stawinoga, Maja Michaluk i Kinga Granat.

Część taneczną zagospodarowały zespoły prowadzone przez panią Jolantę Grabowską (Releve, Releve II,  Sprind dance, Free steps, Efekt) i Elizę Maruszak (Motylki,  Grupa początkująca, Balerinki, Baleriny).

Następnie zaprezentowała się pracownia teatralno-medialna: Teatr Prawdziwych Mężczyzn, prowadzony praz panią Małgorzatę Adamczyk, zagrał spektakl "Dżentelmeni" (Adam Broniszewski, Jan Pawlikowski, Jan Banachewicz, Dawid Zalewski, Hubert Huk, Kacper Broniszewski , Aleksander Matyjaszczyk). Pracownia Kino Bambino (opiekun: Urszula Bednarczyk)  przedstawiła swój najnowszy film - "Pan Kulka kontra kwadratowy świat" ( autorzy: Iga Ćwiklińska, Gabriela Trepka, Marcin Wójtowicz, Michał Ślifirczyk oraz Karolina Szczygieł). Pani Dominika Trykacz opowiedziała o działalności Samorządu Wychowanków oraz Grupy Reporterskiej, jednocześnie otwierając wystawę podsumowującą dorobek tej grupy w mijającym roku. Wszyscy nauczyciele przypomnieli listę  (dość długą!) sukcesów wychowanków PMDK odniesionych  w tym roku szkolnym.

Na koniec "Sceny finałowej" pani Dyrektor PMDK Jolanta Tomasiewicz podziękowała wychowankom za cały rok pracy,  każdemu wręczyła też upominek. Specjalne podziękowania trafiły także do Rady Rodziców (Adrianna Sawczuk-Dejko, Zbigniew Przytocki, Agnieszka Chojnacka, Iwona Ściborska, Kinga Kuzioła, Karolina Jukowska, Katarzyna Kałuża), która z końcem roku szkolnego zakończyła swoją owocną współpracę z PMDK.

Zakończenie roku szkolnego to dobry moment, aby przypomnieć sukcesy wychowanków PMDK:

  1. XI Ogólnopolski Konkurs na Rysunek Węglem „Kosmos” w Łęcznej (organizator: Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA, zasięg: ogólnopolski), 8.07.2018, Łęczna
  • II MIEJSCE w kategorii 5-8 lat - Zuzanna Bocian, opiekun: Izabella Dybała
  • II MIEJSCE w kategorii 9-10 lat - Jagoda Szypulska, opiekun: Izabella Dybała
 

  1.  Konkurs Plastyczny "Jan Paweł II Nasz Papież" (organizator: Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie, zasięg: wojewódzki), 26.10.2018
  2. Wojewódzki Konkurs Piosenki „Jesienne nutki 2018” (organizator: MDK „Pod Akacją” w Lublinie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka, Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego i Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk), 16.11.2018, zasięg: wojewódzki)
  3. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Barwy wolności", 23.11.2018 (organizator: MDK we Włodawie, Włodawskie Stowarzyszenie Kulturalne)
  4. XV Powiatowy Konkurs Plastyczno-Fotograficzny "Pokażę Ci, gdzie mieszkam" (organizator: PMDK w Lubartowie, zasieg: powiatowy), 8.11.2018 r.
  5. XX Powiatowy Konkurs Plastyczny "Opowieści Wigilijne" ( organizator: PMDK w Lubartowie, zasieg: powiatowy), 19.12.2018
  • NAGRODA w kategorii kl. I-III - Zuzia Gołębiowska, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA w kategorii przedszkole - Kornelia Jabłońska, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA w kategorii kl. IV-VI -Zosia Przytocka, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA w kategorii kl. I-III - Kuba Kuśmirek, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA w kategorii kl. IV - VI - Nikola Wróbel, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA w kategorii kl. I-III - Nikola Woch, opiekun: Izabella Dybała
  • Alicja Karwowska -ZŁOTY KASZTAN ( I nagroda) w kategorii soliści kl. I-III), opiekun: Grażyna Grymuza
  • Patrycja Gąsior -ZŁOTY KASZTAN ( I nagroda) w kategorii soliści kl.VII - gimnazjum), opiekun: Grażyna Grymuza
  • NAGRODA - Oliwia Baranowska, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA - Antoni Kędziora, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA - Alicja Fil, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA - Olga Pawłowska , opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA -Weronika Marciniak, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA w kategorii klas  I-III SP - ADA JUSIAK, n-l Izabella Dybała
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii kl. I-III SP - KACPER BRONISZEWSKI , n-l Izabella Dybała
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii kl. I-III SP - STELLA SEWERYN , n-l Edyta Weremczuk
  • NAGRODA  w kategorii kl. IV-VI SP -OLIWIA WOJDAT, n-l Izabella Dybała
  • NAGRODA  w kategorii kl. IV-VI SP -IGA PAWLIKOWSKA , n-l Edyta Weremczuk
  • NAGRODA  w kategorii kl. IV-VI SP -MILENA MIERZWIŃSKA , n-l Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE   w kategorii kl. VII - gim. - DOMINIKA WOCH, n-l Edyta Weremczuk
  • NAGRODA w kategorii klas przedszkolnych - Mateusz Pawłowski, PMDK w Lubartowie, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA w kategorii klas przedszkolnych - Ada Jusiak, PMDK w Lubartowie, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA W kategorii kl. I-III SP - Alicja Sztuk, PMDK w Lubartowie, opiekun: Izabella Dybała
  • NAGRODA W kategorii kl. I-III SP - Olga Wolanin, PMDK w Lubartowie, opiekun: opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA W kategorii kl. I-III SP - Stella Seweryn, PMDK w Lubartowie, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA W kategorii kl. I-III SP - Nikola Woch, PMDK w Lubartowie, opiekun: Izabella Dybała
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii kl. I-III - Wiktoria Kamińska, PMDK w Lubartowie, opiekun: Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii kl. I-VI SP - Łukasz Gaweł, PMDK w Lubartowie, opiekun: Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii kl. I-VI SP - Ewa Szymak, PMDK w Lubartowie, opiekun: Izabella Dybała
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii kl. VII - gim. - Oliwia Szutko, PMDK w Lubartowie, opiekun: Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE  w kategorii : szopki indywidualne - Jakub Dziewulski, PMDK w Lubartowie, opiekun: Edyta Weremczuk
 

  1. XXIV Ogólnopolski Festiwal Kolęd Puławy 2019 (organizator: POK "Dom Chemika" Puławy) 27.01.2019
  2. XVIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz doby staropolskiej” pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty (organizator: MDK "Pod Akacją" w Lublinie, zasięg: ogólnopolski), 15.03.2019
  3. X Ogólnopolski Festiwal Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II "Złota Maska" w Lublinie (zasieg: ogólnopolski), 21.03.2019
  4. XIV Ogólnopolskie Spotkania Teatralne "Wtoopa", Lublin,  (organizator: Stowarzyszenie WTOOPA, zasięg: ogólnopolski, formuła niekonkursowa)  22.03.2019
  5. XVII Ogólnopolski Festiwal Małych Form Teatralnych "Arlekinada" w Inowrocławiu (organizator: Kujawskie Centrum Kultury,  I LO w Inowrocławiu,  zasięg: ogólnopolski), 30.03.2019
  6. 42. Wojewódzkie Prezentacje Teatrów Młodzieżowych pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty (organizator: MDK "Pod Akacją" w Lublinie, 5.04.2019
  7. Ogólnopolski Konkurs Literacko-Plastyczny "Piórem i pędzlem" (organizator: Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nąłęczowie, 7.05.2019 r.)
  8. Wojewódzki przegląd teatralno-muzyczny Dzień Przedszkolaka - Sezon 2019 (organizator: DDK SM "Czechów", zasięg - wojewódzki), 10.05.2019 r.
  9. Wojewódzki przegląd teatralno-muzyczny Sezon 2019 (organizator: DDK SM "Czechów", zasięg - wojewódzki), 16.05.2019 r.
  10. . Ogólnopolski Konkurs Piosenki Angielskiej "I can be a star 2019" (organizator: GOK w Ulanie-Majoracie, zasięg - ogólnopolski ) 9.05.2019 r.
  11. II Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne w Radzyniu Podlaskim (organizator: Radzyńska Szkoła Tańca oraz Radzyński Ośrodek Kultury, zasięg: ogólnopolski), 18.05.2019
  12. X Wojewódzki Konkurs Fotograficzno-Plastyczny "Kocie i psie sprawy" Zamość 2019 ( organizator: MDK w Zamościu, zasięg : wojewódzki) 21.05.2019 r.
  13. I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Inspiracje twórczością Bolesława Leśmiana - Zamość 2019 " (organizator: MDK w Zamościu, zasięg: ogólnopolski), 10.05.2019 r.
  14. V edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Cor Ad Cor Film Festival (organizator: Szkoła Podstawowa im. św. Filipa Neri w Luboniu, zasięg: miedzynarodowy), 24.05.2019 r.
  15. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Nuty Przyjaźni 2019" (organizator: Hajnowski Dom Kultury, zasięg: ogólnopolski), 8.06.2019 r.
  16. Stypendium  Marszałka Województwa Lubelskiego  dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami otrzymały wychowanki PMDK:
  17. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Bezdroża Fantazji" (organizator: Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie, zasięg: ogólnopolski), 18.06.2019 r.
  18. XXVIII Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów 2019, 9.06.2019
  • I NAGRODA w kategorii : dzieci przedszkolne i oddziały zerowe, soliści-wokaliści - Laura Wąsik , opiekun: Anna Kozak
  • WYRÓŻNIENIE  w grupie wiekowej dzieci kl. I-III, soliści-wokaliści - Alicja Karwowska, opiekun: Grażyna Grymuza
  • NAGRODA  - Kornelia Kwaśna, opiekun: Izabella Dybała
  • WYRÓŻNIENIE  -  Dominik Zadziorka, opiekun: Małgorzata Adamczyk (wyróżnienie  za grę aktorską w spektaklu "On" Teatru 5 Złotych
  • KWALIFIKACJA DO PRZEGLĄDU - Kamil Żebrowski z Teatru Trupa, monodram "Kochany pani Ludwiku" , opiekun : Jolanta Tomasiewicz
  • NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO AKTORA - jury profesjonalne  - Kamil Żebrowski, monodram "Kochany Panie Ludwiku" Teatr Trupa, opiekun: Jolanta Tomasiewicz
  • NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO AKTORA - Jury Młodych ITO - Kamil Żebrowski, monodram "Kochany Panie Ludwiku" Teatr Trupa, opiekun: Jolanta Tomasiewicz
  • NAGRODA DLA NAJLEPSZEGO AKTORA - jury Rady Miasta Młodych - Kamil Żebrowski, monodram "Kochany Panie Ludwiku" Teatr Trupa, opiekun: Jolanta Tomasiewicz
  • I MIEJSCE - Kamil Żebrowski, monodram "Kochany Panie Ludwiku" Teatr Trupa, opiekun: Jolanta Tomasiewicz , za "stworzenie dojrzałej kreacji aktorskiej, muzykalność oraz udaną kompozycję przedstawienia"
  • WYRÓŻNIENIE - Teatr 5 Złotych (Marta Czarniak, Patrycja Kęska, Aleksandra Obroślak, Weronika Obroślak, Gabriela Orłowska, Miłosz Samolej, Dagmara Siwiec, Bartłomiej Sternik, Karina Szczepaniak, Dominika Woch, Dominik Zadziorka,  Emilia Koziej,  Wojciech Szymaniuk), za "ciekawe rozwiązania scenograficzne oraz kompozycję przedstawienia "Maminsynek", opiekun: Małgorzata Adamczyk
  • NAGRODA - Maria Michalik, opiekun: Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE - Alicja Fil, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA - Laura Wąsik, opiekun: Anna Kozak
  • II NAGRODA (kategoria: wokaliści młodsi) -  Piotr Bagun, opiekun: Grażyna Grymuza
  • II NAGRODA w kategorii zespołowej - zespół "Nasza paka" (Nina Czajka, Janek Pawlikowski, Kaja Szostak, Marysia Łukasik, Maja Lis), opiekun: Grażyna Grymuza
  • NAGRODA  INSTRUKTORSKA - pani Grażyna Grymuza
  • II MIEJSCE w kategorii soliści  - młodzik - Martyna Bronisz, opiekun: Grażyna Grymuza
  • NAGRODA SPECJALNA Wojciecha Cugowskiego - Martyna Bronisz, opiekun: Grażyna Grymuza
  • NAGRODA w kategorii 6-9 lat - zespół "Motylki, opiekun: Eliza Maruszak
  • NAGRODA w kategorii 6-9 lat - zespół "Efekt", opiekun: Jolanta Grabowska
  • NAGRODA w kategorii 6-9 lat - zespół "Releve", opiekun: Jolanta Grabowska
  • NAGRODA w kategorii III, plastyka - Maja Dejko, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA SPECJALNA - Monika Mierzwińska, opiekun: Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE -  w kategorii III, plastyka - Klara Danił, opiekun: Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE -  w kategorii III, plastyka - Małgorzata Misiarz, opiekun: Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE   w kategorii III - Klaudia Bronisz, opiekun: Edyta Weremczuk
  • NAGRODA SPECJALNA  - (wycieczka do Lwowa) - Dominika Woch,  opiekun: Edyta Weremczuk
  • KWALIFIKACJA DO FINAŁU KONKURSU - Iga Ćwiklińska, Marcin Wójtowicz (film "Podziemne zauroczenie"), opiekun: Urszula Bednarczyk
  • WYRÓŻNIENIE- Piotr Bagun, opiekun: Grażyna Grymuza
  • Alicja Karwowska, opiekun : Grażyna Grymuza
  • Karolina Bronisz, opiekun: Edyta Weremczuk
  • WYRÓŻNIENIE w kategorii kl. I-III - Alicja Derecka, opiekun Edyta Weremczuk
  • I miejsce RELEVE- kat. taniec współczesny/7-10 lat/, opiekun: Jolanta Grabowska
  • II miejsce RELEVE II- kat. taniec współczesny/7-10 lat-opiekun: Jolanta Grabowska
  • III miejsce EFEKT II- kat. taniec współczesny/7-10 lat-opiekun: Jolanta Grabowska
  • III miejsce MOTYLKI- kat. taniec współczesny/7/10 lat- opiekun: Eliza Maruszak
  • III miejsce SPRIND DANCE- kat. taniec współczesny/11-14 lat- opiekun: Jolanta Grabowska
  • WYRÓŻNIENIE- FREE STEPS- kat. taniec nowoczesny/11/14 lat- opiekun: Jolanta Grabowska
 

  1. XII Wojewódzki Turniej Zespołów Tanecznych o Puchar Marszałka Województwa Lubelskiego w Ulanie- Majoracie, 11.06.2019
  • III miejsce DANCE FEET- w kategorii młodzież taniec nowoczesny, opiekun: Jolanta Grabowska
 

Wykaz sukcesów znajduje się na stronie internetowej:   

https://www.mdk.lubartow.pl/index.php/o-nas/nagrody

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE