Reklama

Rezerwa na Budżet Obywatelski rozwiązana

Opublikowano:
Autor:

Rezerwa na Budżet Obywatelski rozwiązana - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Rozwiązanie rezerwy na BO było jednym z punktów uchwały o zmianach w budżecie, nad którą radni dyskutowali na dzisiejszej sesji. 

Na BO w 2020 r. przeznaczono 845 tys. zł. Mieszkańcy Lubartowa złożyli 20 projektów, z których 17 zespół opiniujący zaakceptował. Ale z powodu epidemii koronawirusa 18 marca burmistrz Krzysztof Paśnik wydał zarządzenie odwołujące głosowanie nad BO. Na sesji 28 kwietnia podjęto uchwałę, że jeśli występuje zagrożenie zdrowia lub życia mieszkańców, miasto może odstąpić od tworzenia rezerwy na realizację zadań z BO lub zmniejszyć przeznaczone na ten cel środki.

Na dzisiejszej sesji Rady Miasta radni zdecydowali, że rezerwa na BO zostanie rozwiązana. 

- To oznacza, że żaden z projektów złożonych przez mieszkańców nie będzie realizowany. Burmistrz dzisiaj zatrzymuje Budżet Obywatelski - mówił radny Jacek Tomasiak. 

- Możemy we wrześniu zorganizować głosowanie, jeśli chodzi o Budżet Obywatelski - odpowiadał burmistrz Krzysztof Paśnik. Za zmianami w uchwale budżetowej było 18 radnych, 2 przeciw, 1 się wstrzymał. Pieniądze z rozwiązanej rezerwy pozostają w budżecie miasta i będą przeznaczone na inne zadania. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE