Reklama

Regionaliści obchodzili jubileusz

Opublikowano:
Autor:

Regionaliści obchodzili jubileusz - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Lubartowskie Towarzystwo Regionalne powstało 60 lat temu. Uroczyste obchody jubileuszu zorganizowano 5 września.

W 1917 r. powstało w Lubartowie Polskie Towarzystwo Miłośników Sztuki. Po II wojnie światowej, w 1955 r. zebrała się grupa lubartowian, żeby organizować życie kulturalne. Zawiązało się Koło Miłośników Historii. Po trzech latach zmieniło nazwę na Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Lubartowskiej. Motorem tej działalności była Wanda Śliwina. W 1977 r. postanowiono zmienić nazwę na Lubartowskie Towarzystwo Regionalne.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się w maju. W Muzeum Ziemi Lubartowskiej otwarto wtedy jubileuszową wystawę, a w Lubartowskim Ośrodku Kultury 5 września odbyły się uroczystości związane z jubileuszem. Przybyli nie tylko członkowie LTR z Lubartowa i okolic, ale także lubartowianie żyjący z dala od rodzinnego miasta - z Warszawy przyjechał Andrzej Monastyrski, autor książki o lubartowskich legendach. Prezes Maria Kozioł odebrała wiele gratulacji od władz miejskich, powiatowych i wojewódzkich.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE