Reklama

Radni Wspólnego Lubartowa tracą stanowiska w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej

Opublikowano:
Autor:

Radni Wspólnego Lubartowa tracą stanowiska w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Renata Mazur nie jest już przewodniczącą Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej, Teodor Czubacki - wiceprzewodniczącym, Jacek Tchórz nie jest już członkiem prezydium.

Cała trójka to radni Wspólnego Lubartowa - klubu, do którego należy także przewodniczący Rady Miasta i prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Jacek Tomasiak. Zostali oni odwołani na posiedzeniu Rady Nadzorczej SM w poniedziałek. Jak się dowiedzieliśmy, Rada Nadzorcza negatywnie oceniła ich głosowanie w sprawie wydzielenia 845 tys. zł z budżetu miasta na Budżet Obywatelski w 2020 r.

Tę kwestię omawiano na sesji Rady Miasta 23 sierpnia. Środki przeznaczone na BO mają być przekazane na mocy dotychczas obowiązującego regulaminu, według którego inwestycje Budżetu Obywatelskiego mogą być realizowane tylko na nieruchomościach należących do miasta, albo przekazanych miastu przez właściciela. W poprzedniej kadencji klub Wspólny Lubartów, w tym przewodniczący Rady Miasta Jacek Tomasiak, krytykował ten zapis, twierdząc, że dyskryminuje on członków Spółdzielni Mieszkaniowej - na gruntach SM inwestycje Budżetu Obywatelskiego nie mogą być realizowane.

Na sesji 23 sierpnia Tomasiak był za tym, żeby nie przeznaczać środków na BO przed zmianą regulaminu. Większość radnych, w tym członkowie Wspólnego Lubartowa, opowiedzieli się za przeznaczeniem 845 tys. zł na BO, w oparciu o dotychczasowy regulamin. Przeciw byli tylko Jacek Tomasiak i Wojciech Osiecki.

Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej uznała zachowanie radnych za sprzeczne z interesem spółdzielni. Zadecydowano o odwołaniu Renaty Mazur z funkcji przewodniczącej, Teodora Czubackiego z funkcji wiceprzewodniczącego i Jacka Tchórza z prezydium. Nową przewodniczącą Rady Nadzorczej została Anna Marciniak, wiceprzewodniczącą - Teresa Wolińska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE