Reklama

Radni wnioskują o urządzenie żłobka na Reja

Opublikowano:
Autor:

Radni wnioskują o urządzenie żłobka na Reja - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Komisja Planowania Przestrzennego i Budownictwa opracowała wniosek o rozpoczęcie prac związanych z utworzeniem żłobka przy ul. Reja.

Komisja 6 marca obejrzała budynek przy ul. Reja. Według niektórych radnych (np. Jana Ścisła i Wojciecha Osieckiego) budynek jest w dobrym stanie, ściany są suche, nie ma grzyba.

Inni (np. Grzegorz Siwek) uważają, że w budynku jest grzyb, pęknięcia, jego remont wymagałby dużych nakładów finansowych.

8 marca radni spotkali się po raz kolejny, w posiedzeniu komisji uczestniczyli pracownicy Urzędu Miasta. Piotr Turowski, naczelnik Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Inwestycji przedstawił kosztorys na termomodernizację budynku przy ul. Reja z 2016 r. Kosztowałaby ona ponad 880 tys. zł. Naczelnik podkreśla, że kosztorys nie obejmuje innych prac niezbędnych do urządzenia żłobka.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli też rodzice dzieci chodzących do Przedszkola nr 4. Sprzeciwiają się oni likwidacji grup przedszkolnych w tym przedszkolu. Taki plan miał Urząd Miasta, który dostał 1,2 mln zł na organizację żłobka. Trzy grupy żłobkowe miałyby powstać właśnie w Przedszkolu nr 4, dzieci z grup przedszkolnych miałyby znaleźć miejsce w oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Urząd Miasta organizuje 12 marca spotkanie z rodzicami dzieci przedszkolnych. 13 marca sprawą przedszkola i żłobka zajmie się Komisja Oświaty.

Więcej we wtorkowej Wspólnocie!

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE