Reklama

Rada Miasta za pozostawieniem grup przedszkolnych na Mickiewicza

Opublikowano:
Autor:

Rada Miasta za pozostawieniem grup przedszkolnych na Mickiewicza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Rada Miasta wyraża sprzeciw przeciw likwidacji grup przedszkolnych w Przedszkolu nr 4. Wnioskuje o przesunięcie środków z programu Maluch+ na przystosowanie budynku przy ul. Reja na potrzeby żłobka - takie jest stanowisko większości radnych, które przyjęli na sesji 27 lutego.

Władze miasta planują urządzenie żłobka w budynku przy ul. Mickiewicza 8. Mieści się tam Przedszkole nr 4. Rodzice uczęszczających tam dzieci wolą, żeby pozostało tam przedszkole. Żłobek widzieliby raczej przy ul. Reja.

Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie projektu przebudowy budynku przedszkola. Z programu Maluch+ dostało na ten cel 1,2 mln zł. Miasto proponuje przeniesienie części dzieci do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Na to rodzice się nie godzą.

- Zajęcia w szkołach, gdzie chcą nasze dzieci przenieść odbywają się jedynie do godz.13:00, a później albo odbierają je rodzice, albo pozostają w świetlicy z innymi dziećmi z klas starszych - mówi jeden z rodziców, Teodor Czubacki.

27 lutego grupa rodziców przyszła na sesję Rady Miasta, przekonali większość radnych do swoich racji. Rada przyjęła stanowisko w tej sprawie - ci, którzy nie głosowali za jego przyjęciem nie głosowali też za projektem miasta, wstrzymali się od głosu, a Marek Polichańczuk nie wziął udziału w głosowaniu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE