Reklama

Przygotowania do szpitalnego protestu

Opublikowano:
Autor:

Przygotowania do szpitalnego protestu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Półtora tygodnia temu nieoficjalne informacje wskazywały na to, że zbieranie przez związki zawodowe podpisów pod referendum strajkowym zakończy się lada moment. Sytuacja w szpitalu jednak się skomplikowała.

Wycofali się

- Odpowiednia ilość podpisów już dawno byłaby zebrana. Część załogi, która nie należy do grupy zawodowej pielęgniarek i położnych, najpierw złożyła swoje podpisy, ale później wystąpiła, by te podpisy wycofać. Nie wiadomo dlaczego - mówiła w piątek Wspólnocie jedna z osób zatrudnionych w szpitalu (nazwisko do wiadomości redakcji), dodając: - Niemniej, zbieranie podpisów pod referendum strajkowym już się kończy. 

Wkrótce związek zawodowy ma określić formę strajku. Te mogą być różne - od wywieszenia związkowych flag, po odejście przez pielęgniarki od łóżek pacjentów.  

Podwyżki, L-4 i grożba zamknięcia

Pielęgniarki i położne oczekują podniesienia wynagrodzeń o 1200 zł brutto dla wszystkich pielęgniarek i położnych w lubartowskim szpitalu, bez względu na zajmowane przez nie stanowiska i staż pracy. 

W lipcu szpital zmagał się z masowymi absencjami pielęgniarek, które poszły na L-4. W kulminacyjnym momencie w pracy nie było nieco ponad 60 z 226 wszystkich zatrudnionych w szpitalu pielęgniarek i położnych. Groziło to nawet zamknięciem oddziałów i ewakuacją pacjentów. 

Policja prześwietli przychodnie

Łukasz Semeniuk, dyrektor szpitala w pierwszym tygodniu lipca złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pielęgniarki, które przebywają na zwolnieniach - w kierunku narażenia zdrowia i życia pacjentów oraz poświadczenia nieprawdy. Policja otrzymała od prokuratury polecenie, aby przeprowadzić w tej sprawie czynności sprawdzające.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE