Reklama

Przedstawiciele Ambasady USA z wizytą w II LO

Opublikowano:
Autor:

Przedstawiciele Ambasady USA z wizytą w II LO - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 20 marca br. w murach II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie - uczniowie mieli okazję poznać przedstawicieli Ambasady Amerykańskiej w Polsce i porozmawiać z nimi o polsko-amerykańskich stosunkach na arenie międzynarodowej.

Tego właśnie dnia II LO odwiedzili Dan Hastings – Attache ds. Kultury Ambasady, Jerzy Roguski - Director American Spaces Unit, Monika Rokicka - Deputy Director American Spaces Unit oraz Renay Gladish – pracownik Ambasady. Spotkanie zorganizowane zostało przez Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego działające w II LO, a temat przewodni dialogu brzmiał "100 Lat Razem: Ludzie, Historia, Przyszłość".

Przedstawiciele ambasady zostali ciepło powitani w szkole przez Dyrektor II LO, Halinę Zdunek, po czym rozpoczęła się właściwa część wizyty, czyli spotkanie z młodzieżą. Uczniowie obejrzeli krótki film ukazujący stulecie relacji polsko-amerykańskich, a także zapoznali się z prezentacją uzupełniającą film oraz przedstawiającą rodzinne strony Dyplomaty – Kalifornię. W dalszej części spotkania Dan Hastings, w sposób niezwykle żywiołowy i interesujący, odpowiadał na pytania młodzieży dotyczące m.in. jego pobytu w Polsce, różnic i podobieństw pomiędzy życiem w naszym kraju a USA, czy upodobań kulinarnych. Prowadzący wielokrotnie zwracał się do młodzieży z wieloma pytaniami, a osoby biorące udział w dyskusji otrzymały drobne upominki. Na zakończenie Attache zachęcał uczniów do nauki języków obcych oraz realizacji własnych marzeń, gdyż przeszkodą w ich realizacji są jedynie nasze obawy i lęki.

Na gości z Amerykańskiej Ambasady czekała również niespodzianka przygotowana przez uzdolnionych artystów II LO - spektakl Król Lear w reżyserii Rafała Wrotkowskiego, wykonany przez aktorów z teatralnej grupy Scena 44. Należy wspomnieć, że Spektakl „Lear" został kilka dni temu doceniony i zajął drugie miejsce (pierwszego nie przyznano) w XX Ogólnopolskim Przeglądzie Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare'a w Języku Angielskim. Dyplomaci byli pod wrażeniem talentu młodzieży nie tylko pod względem warsztatu aktorskiego, ale również umiejętności językowych.

Spotkanie licealistów z przedstawicielami Ambasady Amerykańskiej to prowadzona w miłej atmosferze niezwykła lekcja historii, geografii i języka angielskiego. To również okazja do dyskusji o relacjach pomiędzy naszymi krajami i okazja do dyskusji nad wspólną przyszłością. Na kolejne spotkanie czekają z niecierpliwością...

Dan Hastings jest urzędnikiem ds. Zagranicznych w Departamencie Stanu USA. Obecnie pełni funkcję Attaché ds. Kultury w Ambasadzie USA w Warszawie. Wstąpił do służby dyplomatycznej USA w 1999 r., a wcześniej służył w Waszyngtonie, Maroku, Egipcie, Rosji, Armenii i Gruzji. Przed dołączeniem do służby zagranicznej pracował krótko w sektorze prywatnym, Banku Światowym i Korpusie Pokoju w USA. Porozumiewa się w wielu językach: francuskim, hiszpańskim, ormiańskim, rosyjskim, arabskim, gruzińskim oraz polskim. Pochodzi z San Francisco Bay Area w Kalifornii, jest żonaty i ma troje dzieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE