Reklama

Prus i Stockinger u Zamoyskich

Opublikowano:
Autor:

Prus i Stockinger u Zamoyskich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Czytanie "Lalki" Bolesława Prusa i recital Tomasza Stockingera przygotowało Muzeum Zamoyskich na 5 września.

Muzeum w Kozłówce po raz kolejny włącza się do akcji "Narodowe Czytanie". Tym razem czytana będzie najsłynniejsza powieść Bolesława Prusa.

Już od 11.00 na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce zorganizowany zostanie konkurs literacki „Co ty wiesz o Prusie”. Uczniowie przebrani w stroje z epoki odpytają turystów z wiadomości o Bolesławie Prusie. Nagrodami za prawidłowe odpowiedzi będą pamiątkowe zakładki. Także od 11.00 na dziedzińcu oraz w parku kozłowieckim zostaną zaprezentowane scenki z udziałem uczestników grupy „Ćwieki”. Formacja nawiązuje do tradycji powstańczych, bliskich Prusowi.

O 12.00 przed wejściem głównym do pałacu Zamoyskich rozpocznie się „Narodowe Czytanie” „Lalki” B. Prusa. Otworzy je scenka teatralna przygotowana przez młodzież. Następnie do lektury zachęci aktor filmowy i teatralny, Tomasz Stockinger. Artysta zgodził się przyjąć nasze zaproszenie i przyjedzie do Kozłówki.

Dla potrzeb akcji „Narodowego Czytania” adaptujemy również pałacową ekspozycję. Pojawią się eksponaty, przywołujące postać Bolesława Prusa (m.in. maszyna do pisania, szachy, a nawet bicykl), a w salonach pałacu zostaną odegrane scenki z „Lalki”, przygotowane przez aktorów z Samoklęsk.

W galerii „Z ogrodu” zostanie otwarta wystawa dedykowana Bolesławowi Prusowi, ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

O 17.30 w Salonie Czerwonym odbędzie się recital popularnego aktora Tomasza Stockingera. Bilety, w cenie 30 zł, można rezerwować pod numerem 81 852 83 18. Ich ilość jest ograniczona.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE