Reklama

Prezydent Andrzej Duda w Lubartowie

Opublikowano:
Autor:

Prezydent Andrzej Duda w Lubartowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Andrzej Duda zapowiedział start na kolejną kadencję. Gdy mówił o konieczności reform w sądownictwie, wywołał aplauz uczestników spotkania. Prezydent RP gościł dziś w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Chopina.

Zanim prezydent Andrzej Duda przybył na spotkanie z mieszkańcami powiatu, wszyscy wchodzący do hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 byli skrupulatnie sprawdzani przez policję i inne służby. Oczekiwanie na przybycie głowy państwa wypełniły występy artystów z PMDK i zespołu Pałecnianki z gminy Niedźwiada. Prezydent wreszcie wszedł na salę witany okrzykami "Andrzej Duda! Andrzej Duda!" Przemówienie zaczął od przypomnienia historii Lubartowa, czym ujął wiele osób.

- Trzeba mądrze dokończyć reformę wymiaru sprawiedliwości - powiedział prezydent w wystąpieniu. Odpowiedziały mu okrzyki: "Brawo! Dziękujemy! Dziękujemy!". W czasie przemówienia Andrzeja Dudy młody człowiek rozwinął transparent z hasłem "Chroń klimat, chroń ludzi". Kiedy inni uczestnicy próbowali go odepchnąć, prezydent zszedł do niego, przyprowadził razem z transparentem blisko podestu, z którego przemawiał i odniósł się do zagadnień klimatycznych. - Zrobiliśmy znacznie więcej, jeśli chodzi o ograniczenie emisji, niż należało. Musimy dokonywać przekształcenia naszego sektora energetycznego po to, żeby był sektorem bardziej sprzyjającym klimatowi - mówił prezydent. Według niego podejmowane są działania zmierzające do przejścia na energetykę opartą na gazie.

Starosta Ewa Zybała mówiła o ptasiej grypie, która niedawno nawiedziła powiat lubartowski.

- Byłem informowany o tej trudnej sytuacji. Gratuluję władzom powiatu i wojewódzkim za bardzo sprawne działanie - odpowiedział prezydent.

Andrzej Duda zapowiedział start w nadchodzących wyborach prezydenckich, które odbędą się 10 maja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE