Reklama

Premier dał na drogę w Kolechowicach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: sxc.hu

Premier dał na drogę w Kolechowicach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Ok. 770 tys. zł dołoży rząd premiera Mateusza Morawieckiego na przebudowę drogi gminnej w Kolechowicach. To jedyna droga w powiecie lubartowskim wybrana do krajowego programu rozwoju dróg lokalnych.

W całym województwie ma być zrobione 30 drogowych inwestycji. Na ten cel rząd wyasygnował dodatkowe 37,7 mln złotych. W sumie na remonty i przebudowę dróg lokalnych ma przeznaczyć w tym roku 1,3 mld zł. 

Z powiatu lubartowskiego do dofinansowania wybrano cztery samorządy, z czego trzy inwestycje są na liście rezerwowej. Pieniądze przyznano już na drogę w gminie Ostrów Lubelski.

- Przebudowa dotyczy około 1,5 km drogi gminnej numer 103624L w miejscowości Kolechowice Wieś - informuje Józef Gruszczyk, burmistrz Ostrowa Lubelskiego. - Mamy duże zaniedbania w drogownictwie, więc dobrze, że udało nam się te środki pozyskać. Łącznie z tą drogą będziemy już mieli w tej kadencji zrobione ok. 9 km dróg gminnych asfaltowych.

Na przebudowę drogi Urząd Miejski ogłosił już przetarg. Kosztorysowa wartość inwestycji wynosi ok. 1,1 mln zł. Dofinansowanie z programu rządowego sięga 70 proc. wartości inwestycji. Jesienią tego roku mieszkańcy wsi Kolechowice powinni już jeździć nową drogą, pokrytą dwoma warstwami asfaltu.

Na liście rezerwowej drogowego planu Morawieckiego znalazły się drogi:

  • Miasto Lubartów - przebudowa ul. Lubelskiej od skrzyżowania z DK19 do skrzyżowania z ul. Kolejową i Piaskową;
  • gmina Abramów - przebudowa drogi gminnej w Michałówce;
  • gmina Kock (przebudowa drogi gminnej w Górce)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE