Reklama

Posłowie w Lubartowie, wojewoda nie doPiSał

Opublikowano:
Autor:

Posłowie w Lubartowie, wojewoda nie doPiSał - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Spotkanie z posłami PiS w Lubartowie zaczęło się od krytyki miejscowych struktur tej partii.

Posłowie Krzysztof Szulowski i Sylwester Tułajew odwiedzili Lubartów 3 marca. Zapowiadany był także przyjazd wojewody Przemysława Czarnka, ale ten nie przyjechał. Okazało się, że nie ma też kierownictwa partii w powiecie.

 - Biuro jest ciągle nieczynne, telefon pani Zybałowej nie odpowiada - mówiła Halina Wolińska, odnosząc się do szefowej tej partii w powiecie lubartowskim.

- Dlaczego są niszczone ankiety personalne osób, które chcą wstąpić do PiS? Osoby kreatywne są odstrzeliwane. Moja ankieta została zniszczona, poseł Tułajew zna moją sprawę. Jest aktywny pan Antoni Bielski, jego ankieta zaginęła. To jest nie halo ze strony PiS - mówiła Halina Wolińska.

- Pani Ewa Zybała jest otwarta na młodych ludzi, przyciągnęła do PiS wiele takich osób- twierdziła jedna z obecnych na sali sympatyczek partii.

- Funkcjonowanie PiS to problem, z którym partia boryka się na terenie każdego powiatu. Robimy wszystko, żeby ludzie o poglądach pisowskich znaleźli się w PiS - mówił poseł Szulowski. 

Uczestnicy spotkania byli zawiedzeni, że mimo zapowiedzi nie przyjechał wojewoda. Zwracali uwagę na niedoinformowanie o planowanym spotkaniu.

- Na pana głosowało 4,5 tys. ludzi, frekwencja dzisiaj powinna być większa - mówiła Bogumiła Jublewska zwracając się do burmistrza Janusza Bodziackiego, który kandydował z listy PiS. - Czy możemy jako mieszkańcy otrzymywać wcześniej informacje o spotkaniu? - mówiła.

Niektórzy uczestnicy spotkania przypominali, że dowiedzieli się o nim od znajomych z internetu. Nieliczne plakaty pojawiły się krótko przed wizytą posłów. 

 Drogi i bezpieczeństwo

Choć posłowie mówili głównie o polityce rządu, pojawiło się sporo wątków lubartowskich. 

- Jest już umowa na odcinek między Lublinem a Lubartowem, mówimy o obwodnicy Niemiec - mówił poseł Tułajew. 

- Dużo osób dojeżdża do Lublina. Jaka jest perspektywa czasowa budowy obwodnicy Niemiec? - dopytywała uczestniczka spotkania.

- Ruszył przetarg na dokumentację S-19. Obwodnica Niemiec ma być gotowa w 2024 r. Liczę na to, że będzie szybciej - mówił poseł Tułajew.

- To jest jeden z najbardziej ruchliwych odcinków w Polsce, dziennie przejeżdża tamtędy 24 tysiące samochodów - dodawał burmistrz Bodziacki.

Sukcesem jakim może się pochwalić PiS to według posła zwiększenie bezpieczeństwa obywateli.

- Nasi poprzednicy zlikwidowali połowę posterunków policji. My przywróciliśmy ponad 70 posterunków w kraju, przywróciliśmy posterunek w gminie Michów - mówił poseł Tułajew. Bezpieczeństwo ma zwiększyć też finansowanie OSP.

- W zeszłym roku daliśmy na OSP w województwie 8 mln zł, będzie wielki program z ministerstwa finansów i dalsze 8 mln zł. Kiedy PO - PSL odchodziły dawały 4,8 mln zł. Teraz się denerwują, bo zmienił się dysponent środków, już nie dzieli ich druh Waldemar Pawlak i druh Marian Starownik - mówił poseł

 Granda w NFZ a ZUS niszczy mikroprzedsiębiorców

- W NFZ jest granda, doświadczyłem tego na sobie. PiS szedł do wyborów z hasłem, że zamieni NFZ na kasy chorych - mówił jeden z mężczyzn.

- Zlikwidujemy NFZ, ale nie w tej kadencji. Nie wprowadzimy kas chorych, ale finansowanie przejmie ministerstwo, będzie przekazywać środki wojewodzie - mówił poseł Tułajew.

- Mieliśmy alternatywę: albo zlikwidujemy NFZ, albo przeprowadzimy inne reformy. Zapadła decyzja, że zajmiemy się reformami, a NFZ zlikwidujemy w następnej kadencji jeśli będziemy rządzić.

 Radny Grzegorz Siwek pytał o obciążenia dla mikroprzedsiębiorców, którzy muszą płacić wysokie składki na ZUS.

- Są pomysły, żeby ZUS był zależny od skali działalności, żeby w skali mikro był niższy - mówił poseł Szulowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE