Reklama

Posłowie PO otworzyli biuro w Lubartowie

Opublikowano:
Autor:

Posłowie PO otworzyli biuro w Lubartowie  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Posłowie PO Joanna Mucha i Włodzimierz Karpiński mają w Lubartowie biuro poselskie. Otworzyli je 27 marca. - Pierwszy dyżur odbędzie się 9 kwietnia przy Lubelskiej 36 B - zapowiada Joanna Mucha.

Posłowie chcą, żeby biuro było czynne przynajmniej raz lub dwa razy w miesiącu.

- Planowaliśmy, żeby otworzyć biuro w drugiej części kadencji. To też kwestia organizacji i finansów - odpowiada poseł Karpiński na pytanie Wspólnoty dlaczego biuro otwarto dopiero teraz, a nie na początku kadencji. 

Po otwarciu biura poselskiego parlamentarzyści spotkali się z mieszkańcami powiatu w restauracji Stara Łaźnia. Niektórzy uczestnicy spotkania przyjechali z gmin Abramów i Ostrówek. 

Posłowie mówili głównie o sytuacji ogólnej kraju, krytykowali rząd PiS. Joanna Mucha wiele uwagi poświęciła prawom kobiet i demonstracjom przeciw projektowi zaostrzenia prawa aborcyjnego.

- "Czarny piątek" pokazał, że zmiana nastrojów jest widoczna. Byłam na proteście w Warszawie. Bardzo młodzi ludzie brali w nim udział, licealiści, gimnazjaliści. Protest był ogromny, 50 tys. ludzi w samej tylko Warszawie, a był też w innych miastach. Nigdy dotąd te protesty nie miały tak antykościelnego wydźwięku. Ta ustawa odżyła w pracach parlamentarnych na wniosek biskupów - mówiła posłanka.

Jej zdaniem jeśli duchowni mówią, jakimi ustawami ma się zajmować parlament, idą trochę za daleko.

Włodzimierz Karpiński omawiał głównie sytuację polityczną Polski.

- 100 dni premiera Morawieckiego wypada fatalnie. Nagrody dla członków rządu, awantura o ustawę o IPN, co sprawiło, że zostaliśmy sami w świecie. W UE nie mamy sojuszników, Amerykanie pogrozili nam kilkakrotnie palcem, z Żydami mieliśmy dobre stosunki, teraz nie mamy, z sąsiadami Rosją i Ukrainą złe - wymieniał poseł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE