Reklama

Policja przestrzega przed obcymi

Opublikowano:
Autor:

Policja przestrzega przed obcymi - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura - Cyganie narzucili jednej pani chustkę na głowę, ale ich spłoszyła – mówi sołtys Anna Bocian z Wólki Mieczysławskiej. – Nie należy wpuszczać obcych do domu – przestrzega młodszy aspirant Grzegorz Paśnik z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie. 

O tym, że w niektórych miejscowościach gminy Firlej pojawiają się Cyganie, Anna Bocian mówił na sesji Rady Gminy 10 czerwca.

- Jak jechałam na sesje, to jedna z kobiet krzyknęła do mnie: już jadą! – mówiła.

Cyganie przychodzą do domów, oferują towar do sprzedaży. Jeden odwraca uwagę, drugi wchodzi do domu i przeszukuje go.

- Nie wiem, ile takich przypadków było. Ale to nie tylko w mojej wsi się dzieje. Wiem, że w innej miejscowości Cyganie przyszli do pani, która mieszka samotnie. Pokazywali jej chustkę, jeden z nich zarzucił jej chustkę na głowę. Zaczęła krzyczeć, mieszka blisko drogi, widocznie przestraszyli się i odeszli – opowiada sołtys.

Młodszy aspirant Grzegorz Paśnik przyznaje, że to temat, który często powraca.

- Co pewien czas mamy zgłoszenia, że obce osoby wchodzą do domów pod różnymi pretekstami, potem okazuje się, że zginęły pieniądze – mówi.

Jest na to tylko jeden sposób – nie wpuszczać obcych do domu.

- Ważne, żeby nie dać się nabrać, kiedy ktoś mówi, że zasłabł i prosi o szklankę wody. Kiedy pojawiają się nieznane osoby, należy informować policję, nawet jeśli nic nie zginęło – mówi młodszy aspirant Paśnik.

- Trzeba zapamiętać jak najwięcej szczegółów: jakim samochodem się poruszali, w którym kierunku odjechali. To pomoże patrolowi namierzyć ich i przynajmniej wylegitymować. Wtedy takie osoby już nie pojawiają się na danym terenie – radzi policjant.    

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE