Reklama

Pół tysiąca dzieci i młodzieży w PMDK

Opublikowano:
Autor:

Pół tysiąca dzieci i młodzieży w PMDK - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie aktualnie skupia 511 wychowanków – oto wyniki rekrutacji do PMDK na rok szkolny 2015/2016.

Początek roku szkolnego w PMDK to zarazem koniec okresu rekrutacji. Na imponującą liczbę wychowanków składają się wyniki naboru na zajęcia plastyczne – 135 osób, taneczne – 151 osób, muzyczne - 157 osób oraz teatralno-medialne – 68 osób. Aktualnie trwają rotacje, tworzy się ostateczny skład grup warsztatowych i zespołów, ale ostateczna liczba zrekrutowanych bynajmniej przez to nie maleje. Niestety nie wszystkim udało się dostać na zajęcia z powodu braku wolnych miejsc. Obecnie na miejsce na zajęcia w pracowni plastycznej czeka 16 osób, a do muzycznej - dziecięcej nie zmieściły się 3. Nauczyciele PMDK mają nadzieję, że w nowej siedzibie będzie możliwość przyjęcia wszystkich chętnych na zajęcia. Obecnie nie jest to możliwe ze względu na warunki lokalowe, względy bezpieczeństwa oraz stan zatrudnienia kadry pedagogicznej.

 

Zanim jednak w PMDK rozpoczął się nowy rok szkolny, wychowankowie mieli okazję kreatywnie spędzić w placówce dwa tygodnie wakacji w ramach Letnich Warsztatów Artystycznych. Wszystkie działania, jakie nauczyciele zaproponowali 59 dzieciom (6-11 lat) miały walor edukacyjny i artystyczny, ale w iście wakacyjnym stylu : na żydowskiej plaży w Lubartowie i w Firleju odbył się konkurs na za realizację zamku z piasku, powstał mural na podwórku PMDK, a w pracowni, na papierze – rafa koralowa, wielka stopa Guliwera i budowle z tektury. Grupa w ramach wycieczek pieszych odwiedziła też Stajnię Stanka, Muzeum Parafialne, Kino „Lewart”, a autokarem dojechała na plac zabaw w Niemcach oraz na plażę do Firleja.

Pierwszą imprezą, otwierającą sezon artystyczny w PMDK , był wernisaż wystawy „Koloroskop”, który odbył się 16 września 2015r. Wystawa składa się z najciekawszych prac dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne w ubiegłym roku szkolnym. Na wystawie znalazły się dzieła kilkudziesięciorga dzieci pracujących pod kierunkiem trzech pań: Edyty Weremczuk, Izabelli Dybały i Katarzyny Grabowskiej.

Licznie zgromadzona publiczność oraz autorzy wystawy mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami podczas akcji plastycznej przygotowanej przez Pracownię Inicjatyw Kulturalnych PMDK. W Galerii Międzyziemie powstała wielka ławica kolorowych rybek, pracowicie pomalowanych przez uczestników tego wydarzenia.

Atrakcją wernisażu była prezentacja młodych muzyków: śpiewającej Hani Wierzchoń i Martyny Bronisz, gitarzystki i wokalistki. Obie wykonawczynie przygotowała pani Anna Kozak. Na scenie zaprezentował się także niezawodny Free Steps – zespół małych tancerzy break dance, z którymi pracuje pani Jolanta Grabowska.

  Są jeszcze wolne miejsca na zajęciach teatralnych w grupach dziecięcych i młodzieżowych, w grupie dziennikarsko-filmowej i fotograficznej,  na zajęciach muzycznych w grupach młodzieżowych. Pracownia muzyczna poszukuje także młodych instrumentalistów chętnych do pracy w zespołach wokalno-instrumentalnych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE