Reklama

Pioruny łamamały drzewa

Opublikowano:
Autor:

Pioruny łamamały drzewa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Połowa dachu zerwana z budynku mieszkalnego w Berejowie w gminie Niedźwiada, to efekt burz i porywistego wiatru, które szalały nad regionem w miniony weekend. W tym czasie strażacy z terenu powiatu lubartowskiego wyjeżdżali do zdarzeń w sumie kilkadziesiąt razy.

Szczególnie dużo interwencji dotyczyło połamanych i powalonych przez porywisty wiatr drzew, które zalegały na drogach m.in. w Ostrowie Lubelskim, Białobrzegach, Rutce Gołębskiej, Ostrówku Kolonii, Wolicy i Skrobowie.

Trudniejsze do usunięcia były natomiast drzewa, które upadając zrywały linie energetyczne – tak było w Kolechowicach Kolonii, Lubartowie, Pałecznicy, Nowodworze, Bratniku. Silny wiatr był również sprawcą przewrócenia drzewa na samochód osobowy, zaparkowany przy ul. Słowackiego w Lubartowie. Na szczęście dla właściciela skody fabii, wierzba nie wyrządziła autu poważnych szkód.

Doszło także do dwóch pożarów, spowodowanych uderzeniami piorunów. Paliły się stodoły w Leszkowicach w gminie Ostrówek i Wolicy w gminie Abramów. W pierwszym przypadku spaleniu uległa połowa dachu budynku oraz znajdujące się w środku stare meble, w drugim skończyło się jedynie na pożarze wrót do stodoły.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE