Reklama

Piętnaście lat więzienia dla zabójcy pracownika stacji benzynowej

Opublikowano:
Autor:

Piętnaście lat więzienia dla zabójcy pracownika stacji benzynowej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Sąd Okręgowy w Lublinie wydał wyrok w sprawie bulwersującego zabójstwa pracownika stacji benzynowej w Pałecznicy Kolonii (gm. Niedźwiada).

1 grudnia 2017 roku 27-letni Damian S. wymierzył pracownikowi stacji benzynowej w Pałecznicy Kolonii dwa uderzenia drewnianym trzonkiem od siekiery w tył głowy, a potem jeszcze dwa ciosy tępym narzędziem w szczękę. W wyniku odniesionych obrażeń Mirosław W., mieszkaniec powiatu parczewskiego, zmarł kilkanaście dni później w szpitalu. Za ten czyn, zakwalifikowany jako zabójstwo z zamiarem ewentualnym, sprawca usłyszał w środę (4 lipca) wyrok piętnastu lat pozbawienia wolności. Oprócz tego Damian S. ma zapłacić po 50 tys. zł zadośćuczynienia żonie oraz dwójce dzieci swojej ofiary. Mężczyzna od początku przyznawał się do popełnienia zbrodni. 

W tej samej sprawie wyrok usłyszała także 18-letnia Magda J. Kobietę uznano winną uczestnictwa w rozboju - sędziowie nie dali wiary jej zeznaniom, w którym przekonywała, że nie była świadoma tego, co się działo na stacji benzynowej w Pałecznicy Kolonii, gdy wraz z innym kompanem czekała w samochodzie na powrót z napadu Damiana S. Przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości wymierzyli jej karę jednego roku i ośmiu miesięcy pozbawienia wolności oraz nakazali zapłacić żonie oraz dwójce dzieci Mirosława W. po 25 tys. zł zadośćuczynienia. 

Wyrok nie jest prawomocny. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE