Reklama

Pielęgniarki wciąż na zwolnieniach

Opublikowano:
Autor:

Pielęgniarki wciąż na zwolnieniach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Władze szpitala w Lubartowie mają problem. Z naszych informacji wynika, że aktualnie (stan na czwartek, 5 lipca) na zwolnieniach lekarskich przebywa 57 spośród 226 pielęgniarek zatrudnionych w placówce.

Trudna sytuacja utrzymuje się już od ponad tygodnia - w szpitalu wstrzymano bowiem przyjęcia planowe osób ze skierowaniami, za wyjątkiem sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia pacjenta. Ci, którym stan zdrowia na to pozwala, są wypisywani do domów. W ubiegły czwartek na L4 były 32 pielęgniarki, dziś ta liczba jest niemal dwukrotnie większa.

Pielęgniarki domagają się podwyżek wynagrodzenia o 1200 zł. Według nieoficjalnych informacji w środę odbyło się w tej sprawie spotkanie dyrektora placówki z przedstawicielkami pielęgniarek.

- Nie przyniosło żadnego skutku, bo dyrektor nie chciał nawet podjąć rozmowy o wynagrodzeniach. Jako przyczynę wskazywał fakt, że jego rozmówczynie są akurat na zwolnieniach - mówi Wspólnocie jedna z osób zatrudnionych w szpitalu (nazwisko do wiadomości redakcji).

Nie udało nam się w czwartek skontaktować z Łukaszem Semeniukiem, dyrektorem szpitala.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE