Reklama

"Pastorałko nieś się biała" 2018: 1735 zł dla Bianki Dzięcioł!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: PMDK w Lubartowie

"Pastorałko nieś się biała" 2018: 1735 zł dla Bianki Dzięcioł! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura 1735 zł zostało zebrane przez wolontariuszy dla Bianki Dzięcioł podczas koncertu charytatywnego "Pastorałko nieś się biała", organizowanego przez PMDK w Lubartowie. 

21 stycznia w sali widowiskowej ZS nr 2 w Lubartowie dal Bianki wystąpili wychowankowie PMDK oraz grupa Chór-townia. Poza sceną dzieci i młodzież z PMDK aktywnie włączyła się w organizację zbiórki koordynowanej przez panią Małgorzatę Kanar. Przy kiermaszu dyżurował Samorząd Wychowanków PMDK (Klaudia Nowokuńska, Karina Szczepaniak, Karolina Steć, Milena Sowa ) oraz młodzież z pracowni plastycznej. Młodzi plastycy wykonali na kiermasz pokaźną liczbę aniołków, a dzieci i rodzice z różnych pracowni ofiarowali fanty na loteryjkę. PMDK dziękuje wszystkim ofiarodawcom oraz zaangażowanym w przeprowadzenie zbiórki; w szczególności wychowankom, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali małej koleżance!

Pieniądze trafią do Fundacji "Słoneczko", której podopieczną jest Bianka Dzięcioł - półtoraroczna dziewczynka chora na rzadką chorobę - klątwę Ondyny, która powoduje, że przez większość doby za Biankę oddycha respirator. Rodzice dziewczynki zbierają pieniądze na operację wstawienia rozrusznika przepony, który uwolni dziewczynkę od aparatury.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE