Reklama

Pani Stanisława skończyła 100 lat

Opublikowano:
Autor:

Pani Stanisława skończyła 100 lat - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Stanisława Topyła z Leszkowic 5 grudnia świętowała setne urodziny. Uroczyste obchody jubileuszu zorganizowano 6 grudnia.

Pani Stanisława urodziła się 5 grudnia 1915 r. w Leszkowicach. Tu się wychowała, chodziła do szkoły i założyła rodzinę. Od wczesnych lat dziecięcych ciężko pracowała by pomóc rodzicom w utrzymaniu rodziny. Pani Stanisława to drugie z siedmiorga dzieci. Związek małżeński zawarła w 1936 r. z Józefem Topyła, a ślubu udzielił jej ówczesny proboszcz parafii Leszkowice - ksiądz Zygmunt Brzozowski. Wraz z mężem zajmowała się prowadzeniem gospodarstwa rolnego. W wolnych chwilach przędła, pomagała sąsiadom w pracach polowych, wyrabianiu chodników. Do dziś bardzo lubi las i grzybobranie oraz książki. Żywo interesuje się wydarzeniami na świecie oraz życiem kościoła, dużo czyta. Obecnie jest wdową, mąż Jan zmarł w 1988 r. Jubilatka wychowała dwóch synów, ma również 3 wnuczki, 2 prawnuków, 2 prawnuczki oraz 1 praprawnuka. Pani Stanisława cieszy się dobrym zdrowiem i doskonałą pamięcią. To bardzo pogodna, skromna i wdzięczna osoba. A jej recepta na długie życie to wiara, pogoda ducha oraz praca

- pisze o jubilatce Bożena Paszkowska, kierownik USC w Ostrówku.

W intencji pani Stanisławy odprawiono mszę w kościele parafialnym pw. św. Józefa Oblubieńca N.M.P. i św. Jana Chrzciciela w Leszkowicach. W Urzędzie Gminy odbyła się uroczystość z udziałem wójta Tomasza Piecaka, radnych, przedstawicieli ZUS i członków rodziny. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE