Reklama

Ostatnia szansa, żeby ekspresówka nie była dla nas przekleństwem

Opublikowano:
Autor:

Ostatnia szansa, żeby ekspresówka nie była dla nas przekleństwem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Samo starostwo przesłało do GDDKiA dokument z niemal 20 postulatami, zmian i rozwiązań, żeby ekspresówka zamiast udogodnieniem - nie stała się zmorą dla naszego powiatu. Wspólnie postanowiły o to walczyć trzy samorządy: oprócz starostwa - gmina i miasto Lubartów.

W najbliższych miesiącach zapadną bardzo ważne dla mieszkańców powiatu lubartowskiego decyzje, dotyczące ustalenia szczegółów rozwiązań towarzyszących chyba największej inwestycji w historii regionu - budowy drogi ekspresowej S19.

 

Historyczne decyzje

 O sprawie przypominał ostatnio Grzegorz Jaworski, radny Rady Miasta Lubartów, ale jednocześnie dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Lubartowie.

- Musimy sobie zdawać sprawę z historycznych wydarzeń dla Lubartowa. To najważniejszy temat dla miasta. To nie jest przyszłość, to jest już budowa - alarmował podczas sesji Rady Miasta.

Kilka dni później odbyło się posiedzenie Komisji Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska Rady Miasta Lubartów. Tematem spotkania radnych były rozwiązania komunikacyjne towarzyszące budowie trasy S19 oraz węzłów, które umożliwią użytkownikom lokalnych dróg włączenie się do ruchu na ekspresówce. Chodzi o sprawy bezpośrednio dotyczące Lubartowa. Pisaliśmy o tym na łamach "Wspólnoty" dwa tygodnie temu.

 

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE