Reklama

Ostatni koncert dyrektora

Opublikowano:
Autor:

Ostatni koncert dyrektora - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Wiesław Świderski nie jest już dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury. - Zdecydowała o tym zbyt mała aktywność dyrektora - mówił wójt Karol Ługowski na sesji Rady Gminy 24 czerwca.

Wiesław Świderski to wieloletni dyrektor GOK i kierownik kapeli To i Owo. Kapela pod jego kierunkiem wydała nawet płytę. Jesienią 2014 r. obchodziła jubileusz dwudziestolecia. W GOK odbywają się m.in. wystawy fotograficzne, uroczystości patriotyczne z okazji świąt państwowych. Ma tam siedzibę Klub Seniora. GOK jest zwykle współorganizatorem rajdów rowerowych szlakiem 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.

- Oferta GOK nie była atrakcyjna dla odbiorców w różnym wieku. Imprezy były hermetyczne - uważa wójt Ługowski. Na początku roku spotkał się z dyrektorem, prosił o większą aktywność w celu rozszerzenia oferty.

- Nie było polemiki ze strony dyrektora. Nie było też żadnych działań. Postanowiłem zwolnić dyrektora - mówi wójt gminy Kamionka. - Nie odrzucam dorobku dyrektora. Szanuję go jako człowieka. Ale współczesne społeczeństwo oczekuje różnorodnych form działalności kulturalnej. Chce, żeby GOK tętnił życiem.

Od kandydata na nowego dyrektora będzie wymagał przedstawienia precyzyjnej i rozwojowej wizji działalności kulturalnej. Urząd Gminy ogłosił już konkurs na nowego dyrektora. Kandydaci mogą się zgłaszać do 27 lipca.

- Na kulturę gmina przeznacza pół miliona złotych rocznie, w tym 250 tysięcy na GOK. Za takie pieniądze oferta powinna być bardziej atrakcyjna - uważa wójt.

Wiesław Świderski nie chce komentować decyzji wójta.

- Szkoda tylko dorobku. Byłem dyrektorem przez 26 lat - mówi. Najbardziej żałuję kapeli To i Owo.

- Założyłem kapelę. Ostatni koncert odbył się podczas otwarcia wystawy Janusza Cyfrowicza o generale Kleebergu, 28 maja. Na drugi dzień zostałem odwołany. Kapela już się rozpadła - mówi Wiesław Świderski.

Do chwili wyłonienia nowego dyrektora w drodze konkursu jego obowiązki pełni Krzysztof Sienkiewicz.    

  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE