Reklama

Ogólnopolskie wyróżnienia dla młodych artystów

Opublikowano:
Autor:

Ogólnopolskie wyróżnienia dla młodych artystów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Rysunki węglem oraz portrety Jana Pawła II wykonane przez wychowanków PMDK w Lubartowie zostały docenione na ogólnopolskich konkursach.

Dwie wychowanki pracowni plastycznej PMDK w Lubartowie zostały wyróżnione w VIII Ogólnopolskim Konkursie na Rysunek Węglem p.t. „Samotność”. Ten trudny – ze względu na technikę - konkurs zorganizowało Łęczyńskie Stowarzyszenie Twórców Kultury i Sztuki PLAMA. Anna Rogala (12 lat) oraz Agnieszka Wróbel (16 lat), pracujące na co dzień w PMDK pod kierunkiem pani Izabelli Dybały, otrzymały w konkursie zaszczytne wyróżnienia. Organizatorzy konkursu ufundowali dla laureatów także bardzo przydatne nagrody rzeczowe - plenerowe sztalugi, które niewątpliwie ułatwią pracę nad kolejnymi dziełami sztuki młodych artystek. Organizatorzy konkursu zadbali o dobrą atmosferę finału konkursu (6.10.2015r.), ale i satysfakcję laureatów: najlepsze prace, w tym prace Agnieszki i Ani, wydane zostały w formie kartek pocztowych.

Również najmłodsi wychowankowie pracowni plastycznej PMDK w Lubartowie mają się czym pochwalić. Kilkoro podopiecznych pań Edyty Weremczuk i Izabelli Dybały zdobyło laury w XV Konkursie Plastycznym „Jan Paweł II – Nasz Papież”, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Lubartowie. Nagrody indywidualne kategorii kl. I-III SP zdobyli:
- Zuzanna Jezior, kl. II, opiekun: Edyta Weremczuk
- Weronika Marciniak, kl. II, opiekun: Edyta Weremczuk
- Natalia Zalewska, kl. II, opiekun: Izabella Dybała
- Hanna Kostyła, kl.II, opiekun: Edyta Weremczuk
- Łukasz Gaweł, kl.III, opiekun: Edyta Weremczuk
- Iga Pawlikowska, kl.III, opiekun: Edyta Weremczuk

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE