Reklama

Ognisko koronawirusa w kościele. Zagrożeni ci, którzy byli na mszach św.

Opublikowano:
Autor:

Ognisko koronawirusa w kościele. Zagrożeni ci, którzy byli na mszach św. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Dwóch zakażonych księży, duchowni w kwarantannie i niepokój mieszkańców. W parafii, do której należą mieszkańcy kilku miejscowości gminy Niemce, wykryto ognisko koronawirusa. Pojawiło się ono tu w połowie maja. Grubo ponad sto osób zostało objętych kwarantanną.

Ksiądz Grzegorz chory, ksiądz proboszcz w kwarantannie

W środę, 27 maja, przedstawiciele Parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie (gmina Wólka, powiat lubelski) poinformowali, iż dwóch księży z tej wspólnoty zostało zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Pozostali duchowni trafili na kwarantannę.

"W połowie maja pojawiło się ognisko koronawirusa w naszej parafii, zwłaszcza we wspólnocie Księży Sercanów" - czytamy w komunikacie. "Na chwilę obecną Księża duszpasterze są objęci kwarantanną. Wszystko wskazuje na to, że dwóch Księży z naszej wspólnoty (w tym ks. Grzegorz) ma pozytywny wynik badania wskazujący na zakażenie. Ks. proboszcz do niedzieli włącznie ma nakazaną kwarantannę. Dotyczy to całej naszej wspólnoty" - napisali duchowni w środę po południu na profilu parafii na facebooku.

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE