Reklama

Ogień szeroki na 200 metrów

Opublikowano:
Autor:

Ogień szeroki na 200 metrów - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Pożar nieużytków w Mesznie w gminie Michów rozprzestrzenił się na teren sąsiedniej gminy Baranów. Dlatego w jego gaszeniu brali udział strażacy z powiatu puławskiego. 

Nieużytki paliły się w niedzielę 11 października.

- Zmienny i porywisty wiatr powodował gwałtowny rozwój pożaru i przerzuty ognia na kolejne, często znacznie oddalone miejsca - relacjonuje starszy kapitan Piotr Jabłoński z Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie. Akcja gaśnicza była utrudniona ze względu na brak możliwości dojazdu samochodami do wszystkich płonących miejsc i ugaszenia pożaru wodą. Dlatego strażacy używali głównie tłumic.

- Stanowiska gaśnicze budowane były w miejscach, do których można było dojechać samochodem, w obronie budynków gospodarczych przed frontem pożaru, którego szerokość momentami dochodziła do ok. 200 m - relacjonuje starszy kapitan Jabłoński. Do akcji wprowadzane były kolejne zastępy straży pożarnej, co w końcu doprowadziło do ugaszenia pożaru.

W działaniach udział brało łącznie 11 zastępów straży pożarnej, w tym 1 zastęp z JRG Lubartów, 2 z OSP Michów, po jednym z OSP Jeziorzany, OSP Abramów, OSP Samoklęski, OSP Przytoczno. Z uwagi na to, że pożar rozprzestrzenił się na gm. Baranów w gaszeniu pożaru udział brał także zastęp z JRG w Puławach i trzy jednostki OSP z powiatu puławskiego: Baranów, Czołno i Zagóźdź).  Za prawdopodobną przyczynę zdarzenia przyjęto zaprószenie ognia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE