Reklama

Oby na wyborach frekwencja była lepsza

Opublikowano:
Autor:

Oby na wyborach frekwencja była lepsza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Dlaczego warto iść na wybory? - na to pytanie starali się odpowiedzieć uczestnicy spotkania "Jaki wybór na suweren?" zorganizowanego przez fundację Miasto Obywatelskie Lubartów.

Na debatę przyjechali do Lubartowa Krzysztof Jakubowski, założyciel Fundacji Wolności z Lublina, dr hab. Mikołaj Cześnik, socjolog i politolog i Róża Rzeplińska, założycielka portalu MamPrawoWiedziec.pl.

 - Zróbmy ćwiczenie: załóżmy, że nie chcę iść na wybory. Jak mnie państwo przekonają? - mówił lubartowski prawnik Maciej Polak. - Co pan wybiera, sam sobie urządzić dom, czy ja mam panu urządzić? Zaznaczam, że mam kiepski gust - mówił Mikołaj Cześnik.

- Wiele osób zastanawia się w sobotę przed wyborami na kogo głosować. To trochę jak wieczorne zakupy w Żabce, gdzie są tylko parówki i czipsy, potem nie jesteśmy do końca zadowoleni z zakupów. Trzeba wcześniej zrobić listę priorytetów i pytać kandydatów o te sprawy w czasie kampanii - mówiła Róża Rzeplińska.

 O lokalnych doświadczeniach z wyborów mówił Jacek Tomasiak. - W 2014 r. w jednej z komisji doszło do sytuacji, że dwaj kandydaci mieli po 130 głosów. Miało być losowane, kto zostanie radnym, ale przeliczono jeszcze raz i u Wojciecha Osieckiego doliczono się dodatkowych trzech głosów i tak został radnym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE