Reklama

Obrona Terytorialna przysięgała w Lubartowie

Opublikowano:
Autor:

Obrona Terytorialna przysięgała w Lubartowie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura - Życzę wam, żebyście tej broni, którą otrzymaliście, nigdy nie użyli przeciw człowiekowi - mówił ks. Andrzej Juźko, proboszcz parafii św. Anny w Lubartowie do żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

W niedzielę 18 marca około 180 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady WOT i. majora Hieronima Dekutowskiego "Zapory" złożyło przysięgę przed pałacem Sanguszków w Lubartowie. To siódma przysięga WOT, druga w tym roku. Lubartów wybrano, bo przysięgi tej formacji odbywają się w miejscowościach, w których wojsko nie stacjonowało nigdy lub było to dawno. Ma to zacieśnić kontakty społeczeństwa z wojskiem.

Żołnierze, którzy składali przysięgę, odbyli szesnastodniowe szkolenie podstawowe w 21 batalionie piechoty lekkiej w Lublinie i 22 batalionie piechoty lekkiej w Dęblinie.

Po przysiędze odbyła się defilada. Podczas uroczystości można było m.in. oglądać pojazdy historyczne z II wojny światowej (przeciwlotniczy half - track w malowaniu 1 Dywizji Pancernej oraz scout car M3 A1) należące do Fundacji Niepodległości z Lublina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE