Reklama

Nowa koalicja w Lubartowie: Wspólny Lubartów i PiS (aktualizacja)

Opublikowano:
Autor:

  Nowa koalicja w Lubartowie: Wspólny Lubartów i PiS (aktualizacja) - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Kluby radnych Wspólny Lubartów i Prawa i Sprawiedliwości zawarły koalicję w Radzie Miasta Lubartowa.

Dotąd w mieście Wspólny Lubartów tworzył koalicję z radnymi Koalicji Obywatelskiej. Po wyborach pierwszy z nich wprowadził ośmiu radnych. Z tego komitetu wywodzi się burmistrz Krzysztof Paśnik, który na swego zastępce powołał Jakuba Wróblewskiego z KO (trzech radnych).

Wspólny Lubartów po rozłamie nie może liczyć na dwóch radnych. Poprzednia koalicja traciła większość w radzie. Nowa, razem z PiS (6 radnych) już ją posiada.
 
KOMUNIKAT

W sprawie zawarcia koalicji klubu radnych Wspólny Lubartów oraz Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Lubartów.

 

Umowa koalicyjna została podpisana w piątek 28 lutego. Jej zapisy zostały szczegółowo uzgodnione, a ich fundamentem jest wspólne działania na rzecz rozwoju Lubartowa i Powiatu Lubartowskiego, ale przede wszystkim dla dobra mieszkańców miasta i powiatu. Ta koalicja nie jest efektem żadnych politycznych rozgrywek, czy walki o stanowiska. Przeciwnie. Nie możemy przenosić na szczebel lokalny sporów obecnych na wyższych szczeblach władzy. Wszystkim nam potrzebna jest współpraca. Jako starosta i burmistrz miasta zapraszamy do tej współpracy wszystkie środowiska zainteresowane dobrem mieszkańców. Każda decyzja, którą podejmujemy rozpatrywana jest przez pryzmat mieszkańców. Zawarta koalicja jest m.in. efektem wcześniejszej doskonałej współpracy na wielu płaszczyznach życia społecznego i gospodarczego osób, które dziś tworzą tą koalicję. Cieszymy się z tego, że ta umowa koalicyjna jest tylko tego formalnym potwierdzeniem. W Lubartowie mamy jeszcze wiele do zrobienia i trzeba to jak najszybciej realizować. Mamy wspólne cele programowe jak pozyskiwanie inwestorów i wspierania sportu. Zależy nam na wsparciu opieki społecznej. Będziemy budować nowe parkingi, chodniki i infrastrukturę rowerową. Będziemy wyciągali rękę do każdego, kto chce realizować dobre pomysły dla naszego miasta i powiatu. To będzie bardzo wyrazista koalicja. Nie efektowna, a efektywna, a jej fundamentem będzie praca dla dobra mieszkańców.

 


Ewa Zybała  Starosta Powiatu Lubartowskiego

Krzysztof Paśnik Burmistrz Miasta Lubartów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE