Reklama

Nocne marsze w Zawieprzycach

Opublikowano:
Autor:

Nocne marsze w Zawieprzycach - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Już tradycyjnie członkowie SKKT „Azymut”, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, uczestniczyli w Nocnych Marszach na Orientację. W dniach 23 – 24 października młodzież rywalizowała w okolicach Zawieprzyc.    

Pierwszym etapem marszów był przemarsz z Lubartowa do Zawieprzyc, podczas którego uczniowie musieli wykazać się spostrzegawczością i umiejętnością używania mapy w trakcie pieszej wędrówki do Schroniska Młodzieżowego w Zawieprzycach. Tam, po krótkim odpoczynku połączonym z ogniskiem i konkursem wiedzy o polskiej turystyce, uczestnicy rozpoczęli szkolenie, które miało przygotować ich do głównej atrakcji zmagań – nocnych marszów na orientację.

Uczniowie podzieleni na dwu- lub trzyosobowe drużyny, wyposażeni w latarki i odblaski, wyruszyli, by szukać ukrytych punktów kontrolnych i rozwiązywać zadania w okolicach ruin zamku w Zawieprzycach.

Po powrocie do schroniska młodzież rozłożyła śpiwory i udała się na zasłużony odpoczynek.

Sobotni, drugi etap wyprawy, to dalsza integracja grupy, zwiedzanie okolicy - doliny Wieprza, poznanie historii ruin zamku wraz z zachowaną kaplicą, spacer i pamiątkowe zdjęcia. Następnie nadszedł czas ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Najlepsza w nocnej orientacji okazała się drużyna Wiktorii Piskorskiej i Katarzyny Ozon, a w konkursie wiedzy o Polsce zwyciężyła Oliwia Korgol.

Uczestnicy marszów wspominają: „Podczas wyprawy mieliśmy okazję poznać historię naszego regionu, przeszkolić nowych członków „Azymutu” w orientacji w terenie, ale przede wszystkim ta szczególna rywalizacja pozwoliła nam się zintegrować, odprężyć i nabrać sił do dalszej nauki. Dziękujemy organizatorom, głównemu sędziemu Mateuszowi Kapitanowi, a także opiekunkom Katarzynie Płaszczewskiej oraz Elżbiecie Mizio za przygotowanie dla nas tych wszystkich atrakcji

i czekamy na kolejne marsze na orientację.”

AO

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE