Reklama

Niezwykły maturzysta z II LO

Opublikowano:
Autor:

Niezwykły maturzysta z II LO - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Przemysław Podleśny, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie, został nagrodzony podczas uroczystej gali w Lublinie jako jeden z 25 najlepszych maturzystów w Polsce.

Uroczysty finał Ogólnopolskiego Projektu „Matura na 100 procent”odbył się 21 września w siedzibie Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Szeligowskiego przy ul. Narutowicza. Jednym z głównych celów projektu organizowanego przez Fundację „Zawsze Warto” jest promocja i szczególne uhonorowanie najaktywniejszych i najzdolniejszych młodych ludzi. Tym razem po Krakowie, Wrocławiu i Warszawie uroczystość odbyła się w Lublinie.

            Organizatorzy projektu „Matura na 100 procent” spośród 247 840 uczniów zdających w 2018 r. egzamin maturalny wybrali 25 najlepszych polskich maturzystów. Wśród nich znalazł się Przemysław Podleśny – absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie, który na maturze uzyskał wynik 100 % z sześciu przedmiotów na poziomie rozszerzonym: matematyki, fizyki, chemii, informatyki, języka angielskiego oraz języka łacińskiego i kultury antycznej.

            Podczas gali Przemek odebrał dyplom uznania z rąk Marka Wasiaka – Prezesa Zarządu Fundacji „Zawsze Warto”, zaś nagrodę wręczyła mu Lubelski Kurator Oświaty – Teresa Misiuk. Dyplom oraz nagrodę ufundowaną dla Przemka przez Burmistrza Miasta Lubartów wręczyła obecna na gali Dyrektor II LO – Halina Zdunek. Również II LO im. P. Firleja w Lubartowie otrzymało od organizatorów projektu Dyplom uznania, który na ręce Haliny Zdunek przekazał Marek Wasiak.

            Przemek już od początku nauki w liceum osiągał bardzo liczne sukcesy. W klasie maturalnej był laureatem Olimpiady Informatycznej, Matematycznej, Fizycznej, Lingwistyki Matematycznej oraz Języka Łacińskiego, a także finalistą Olimpiady Chemicznej. Ponadto w 2018 roku osiągnął  niezwykły sukces – uzyskał najwyższy wynik wśród wszystkich uczestników XVI Międzynarodowej Olimpiady Lingwistyki Matematycznej i został drugim Polakiem w historii, który osiągnął najlepszy wynik na świecie podczas Olimpiady Międzynarodowej! Olimpiada ta odbywała się w czeskiej Pradze. Przemek został wówczas zdobywcą indywidualnego złotego medalu, a polska drużyna uplasowała się na II miejscu po reprezentacji USA.

            Przemek ma na swoim koncie niezliczoną ilość innych sukcesów – to m.in. zwycięzca konkursu matematycznego organizowanego przez WAT, laureat konkursu fizycznego organizowanego przez Politechnikę Warszawską, zdobywca tytułu „Uczeń Lider Innowacji 2018”,  uczestnik obozów naukowych w kraju i za granicą.

            Tak liczne osiągnięcia Przemka to najpiękniejsza nagroda dla II LO, dla dyrekcji i nauczycieli, którzy wkładają wielki wysiłek i zaangażowanie w twórczy rozwój zainteresowań i pasji młodzieży. Gratulujemy absolwentowi II LO i życzymy kolejnych sukcesów Przemkowi jako studentowi Uniwersytetu Warszawskiego!

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE