Reklama

Nie przenoście nam drogi do miasta

Opublikowano:
Autor:

Nie przenoście nam drogi do miasta - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Gm. Lubartów: Choć Kol. Annobór nie przesunie się ani o milimetr, to oddali się od Lubartowa o ładnych parę kilometrów. O tyle wydłuży się droga do miasta po wybudowaniu ekspresówki.

Tak wynika z koncepcji programowej budowy drogi opracowanej na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, inwestora budowy S-19. 24-kilometrowy odcinek tej trasy połączy Lubartów z Lublinem, przebiegając m.in. przez gminę Lubartów w rejonie Annoboru.

 Zlikwidują wiadukt, zamykają drogi

 Obecnie, aby dojechać z Kol. Annobór do Lubartowa, trzeba przejechać drogą powiatową pod wiaduktem, po którym przebiega dzisiejsza obwodnica Lubartowa, część przyszłej ekspresówki. Droga lokalna prowadzi dalej do przejazdu przez tory przy ul. Przemysłowej. To w sumie tylko ok. dwa km od wiaduktu do rogatek miasta.

Według planów rozbudowy tej trasy, wiadukt ma być zlikwidowany. Zamiast tego powstanie wiadukt w nowym miejscu w Annoborze, tym razem nad drogą ekspresową, który umożliwi mieszkańcom dojazd do Łucki, albo okrężną drogą dojazdową do węzła Lubartów Zachód na ulicy Nowodworskiej. To znacznie wydłuży drogę do Lubartowa.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE