Reklama

Nie chcieli Harrego Pottera w szkole. Teraz jesteśmy "na językach" w całym kraju

Opublikowano:
Autor:

Nie chcieli Harrego Pottera w szkole. Teraz jesteśmy "na językach" w całym kraju - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Po odwołaniu szkolnej imprezy o Harrym Potterze w SP nr 3 w Lubartowie na miasto spływa fala krytycznych komentarzy od internautów. Lubartów określają "ciemnogrodem", a ludzi tu mieszkających - "ciemnotą".

"Z przyczyn niezależnych od organizatorów"

Dla organizatorów miało to być wyłącznie wydarzenie edukacyjne. W ten sposób nauczyciele języka angielskiego chcieli promować wśród uczniów czytelnictwo i zainteresować ich kulturą krajów anglojęzycznych. W programie "Tygodnia angielskiego" od 19 do 23 marca planowano między innymi wspólne czytanie sagi "Harrego Pottera", lekcje kulturowe o Wielkiej Brytanii, konkursy i quizy językowe dla młodszych klas, oraz pokazy fizyczno-chemiczne - podważające istnienie magii. Na dzieci czekał też szereg atrakcji, jak pokaz mody Harrego Pottera i nocowanie w szkole z maratonem filmowym (dla starszych).

- Młodsze dzieci cieszyły się, że będą mogły poprzebierać się za ulubionych bohaterów, kupiły już nawet stroje - mówi nauczycielka z tej szkoły. - Starsi włączyli się w przygotowania z jeszcze większym zaangażowaniem. Ponad dwa tygodnie opracowywali lekcje tematyczne, tworzyli dekoracje i plakaty konkursowe. 

O odwołaniu imprezy rodzice dowiedzieli się z dziennika elektronicznego na dwa dni przed planowanym rozpoczęciem. Komunikat ze szkoły brzmiał lakonicznie: "Tydzień angielski zostaje odwołany z przyczyn niezależnych od organizatorów". Dzieci były w szoku.

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE