Reklama

Nie będzie Centrum Integracji Społecznej

Opublikowano:
Autor:

Nie będzie Centrum Integracji Społecznej - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura   Radni uchylili sierpniową uchwałę o utworzeniu Centrum Integracji Społecznej. Nie ma na to pieniędzy ani w budżecie miasta, ani w budżecie województwa.

 
23 sierpnia radni podjęli uchwałę, według której na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Mucharskiego miało powstać Centrum Integracji Społecznej. Ideą takich instytucji jest nauczenie osób wykluczonych ponownego funkcjonowania w społeczeństwie - poszukiwania pracy, planowania budżetu domowego, itp. CIS miało się mieścić na podlegającym PGK terenie oczyszczalni, ponieważ osoby wykluczone (bezrobotni, uzależnieni) miały znaleźć zatrudnienie m.in. przy utrzymaniu czystości w mieście i zieleni miejskiej. Tymi zadaniami zajmuje się PGK. CIS miało być samorządowym zakładem budżetowym - to znaczy, że z budżetu miasta może być finansowany do 50 procent.

 

Żeby utworzyć CIS było konieczne dofinansowanie od województwa lubelskiego. W budżecie województwa nie ma jednak pieniędzy na finansowanie takich jednostek w 2020 r. W tej sytuacji rada podjęła uchwałę o uchyleniu uchwały sierpniowej o utworzeniu CIS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE