Reklama

Nauczyciele strajkują, dzieci mają zapewnioną opiekę

Opublikowano:
Autor:

Nauczyciele strajkują, dzieci mają zapewnioną opiekę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura We wszystkich szkołach i przedszkolach miejskich w Lubartowie rozpoczął się strajk nauczycieli. Dla nielicznych dzieci, które dzisiaj przyszły do szkół, zorganizowano opiekę.

W SP 1 o godzinie 8 przystąpienie do strajku potwierdziło 35 nauczycieli. Lista będzie aktualizowana. Nauczyciele strajkują w tych godzinach,  w których prowadzą zajęcia.Trzy osoby zadeklarowały gotowość przystąpienia do pracy, zajmują się dziećmi, które przyszły do szkoły - o godzinie 8 była to dwójka uczniów.

- W Przedszkolu nr 2 pani dyrektor i z trzema pracownikami zajmuje się dziećmi, które przyszły do placówki, będą miały zapewnione posiłki. Jest tam troje dzieci. W SP 3 jest troje uczniów, kilkoro dzieci przyszło do SP 4, wszyscy mają zapewnioną opiekę - mówi zastępca burmistrza Jakub Wróblewski. Więcej danych na temat strajku będzie mógł podać około godziny 11.

Okazało się, że w Przedszkolu nr 2 dzieci zostały szybko zabrane przez rodziców do domów.

- Apelujemy, żeby uczniowie starszych klas, którzy nie wymagają opieki rodziców, pozostali w domach - mówi zastępca burmistrza.

 

We wszystkich szkołach podległych Starostwu Powiatowemu (ZS nr 2 w Lubartowie, RCEZ w Lubartowie, ZS w Kocku i ZS w Ostrowie Lubelskim) oprócz SOSW w Firleju strajk się odbywa, danymi dotyczącymi liczby strajkujących Wydział Oświaty i Sportu będzie dysponował po południu.

Powiatowi podlegają też inne placówki, nie tylko szkoły. W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury strajku nie ma, podobnie w bursie szkolnej. Do akcji protestacyjnej przystąpiła część pracowników Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej.

Według danych podanych przez wicestarostę Lucjana Mileszczyka tuż przed godziną 15 w szkołach podległych powiatowi do strajku przystąpiło: RCEZ - 33 osoby na 71 zatrudnionych (stan na godzinę 11) - o godz. 14 liczba strajkujących wynosiła 43, ZS nr 2 - 42 na 68 zatrudnionych, Zespół Szkół w Kocku - 3 na 17 zatrudnionych nauczycieli, Zespół Szkół w Ostrowie Lubelskim - 9 na 32 zatrudnionych. W Poradni Pedagogiczno - Psychologicznej - 7 na 25 zatrudnionych.

Do strajku 8 kwietnia przystąpiło 270 nauczycieli i 33 pracowników niepedagogicznych w 8 placówkach oświatowych w Lubartowie (4 przedszkola, 3 podstawówki, jedno LO) - mówi Danuta Rafał, Prezes Ogniska Miejskiego ZNP w Lubartowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE