Reklama

Nadchodzi strajk. W Lubartowie uczniowie i dzieci będą pod opieką

Opublikowano:
Autor:

Nadchodzi strajk. W Lubartowie uczniowie i dzieci będą pod opieką - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura  Dyrektorzy lubartowskich szkół i przedszkoli zapewniają, że uczniowie którzy w dniu strajku pojawią się w szkole nie pozostaną bez opieki. Wszystkie szkoły i przedszkola będą czynne, a dzieci i młodzież będą w nich miały zapewnioną opiekę.

 Władze miasta, dyrektorzy lubartowskich szkoł i przedszkoli oraz przedstawiciel Związku Nauczycielstwa Polskiego spotkali się w piątek (5 kwietnia) aby omówić sytuację związaną ze strajkiem nauczycieli. Efektem rozmów jest deklaracja dotycząca zapewnienia opieki uczniom lubartowskich szkół na czas trwania akcji protestacyjnej.  

W spotkaniu udział wzięli Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik, Zastępca Burmistrza Jakub Wróblewski, Prezes Zarządu Oddziału ZNP w Lubartowie Danuta Rafał oraz dyrektorzy miejskich szkół i przedszkoli.

Burmistrz i jego zastępca potwierdzili swoje wcześniejsze stanowisko. Zostało ono przekazane w liście do lubartowskich nauczycieli, w którym władze samorządowe z niepokojem, ale i zrozumieniem odbierają informacje o organizowanym przez związki zawodowe strajku. Zarówno samorządowcy jak również dyrektorzy jednogłośnie stwierdzili, że w obecnej sytuacji priorytetem jest zapewnienie opieki uczniom, na czas trwania akcji protestacyjnej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE