Reklama

Na Klonowej nie można zatrzymywać samochodów. Mieszkańcy protestują (wideo)

Opublikowano:
Autor:

Na Klonowej nie można zatrzymywać samochodów. Mieszkańcy protestują (wideo) - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Mieszkańcy ul. Klonowej skarżą się na znaki zakazu zatrzymywania się i postoju. Kilkunastu podpisało się pod petycją do władz miasta. Urząd Miasta rozważa, jak rozwiązać problem oznakowania ulicy.

We wtorek 9 lipca do redakcji zadzwonił mieszkaniec ul. Klonowej, Leonard Misztal.

- Od kilku dni po obu stronach ulicy ustawione są znaki zakazu zatrzymywania się i postoju. To utrudnia życie mieszkańcom - mówił. Leonard Misztal jest właścicielem zakładu mechanicznego. - Co mają zrobić klienci, którzy przyjadą tylko o coś zapytać, a nie chcą zajeżdżać na podwórko zakładu, albo będzie stał tam już inny samochód? - zastanawia się. Obawia się, że w takiej sytuacji ktoś zawiadomi policję i kierowca, który zatrzymał się chociaż na chwilę, zostanie ukarany mandatem. Właściciel zakładu martwi się, że konsekwencje spotkają także osoby, które wyjeżdżając ze swojej posesji lub na nią wjeżdżając zatrzymają się na chwilę.
Leonard Misztal zwraca też uwagę na usytuowanie znaków.
- Znak jest ustawiony na środku pasa drogowego, kierowca jadący od strony ul. Lipowej może go nie zauważyć, bo jest zasłonięty przez słup, a potem przez drzewo - tłumaczy. Osób niezadowolonych z ustawienia znaków jest więcej. Do urzędu wpłynęło pismo podpisane przez kilkunastu mieszkańców z prośbą o usunięcie znaków zakazu.
Mieszkańcy Klonowej w środę 17 lipca zebrali się na ulicy, zawiadomili media - Wspólnotę i TVP Lublin, wyrażali swoje niezadowolenie z sytuacji. Są jednak także osoby, które popierają ustawienie znaków zakazu zatrzymywania i postoju.
 
Więcej w papierowym wydaniu Wspólnoty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE