Reklama

Muzeum Zamoyskich współpracuje z KUL

Opublikowano:
Autor:

Muzeum Zamoyskich współpracuje z KUL - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Muzeum Zamoyskich w Kozłówce podpisze umowę o współpracy z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia (piątek) o godz. 11.00 na KUL.

Porozumienie pozwoli na realizowanie wspólnych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym, artystycznym i naukowym. Będą one dotyczyć prowadzenia projektów badawczych związanych z historycznym założeniem pałacowo-parkowym w Kozłówce, właścicielami (Bielińskimi i Zamoyskimi) oraz szerszym kontekstem różnych aspektów kultury ziemiańskiej na Lubelszczyźnie.

KUL i Muzeum Zamoyskich mają także współpracować w zakresie przedsięwzięć edukacyjnych i szkoleniowych, organizowania wystaw, naukowego opracowywania zbiorów. Umowa gwarantuje studentom KUL odbywanie praktyk i staży w Muzeum Zamoyskich.

Muzeum współpracowało niejednokrotnie z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Warto tu wspomnieć o sesjach naukowych, szkoleniach studentów Wydziału Historii Sztuki odbywających się w Kozłówce czy wreszcie wystawie „Ex Thesauro Universitatis – ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego”, która w roku 2013 odbyła się w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE