Reklama

MOSiR powtórzy przetarg na boisko naturalne

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: sxc.hu

MOSiR powtórzy przetarg na boisko naturalne - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Cena za wybudowanie boiska naturalnego dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji była zbyt wysoka. Przetarg unieważniono.

MOSiR przeznaczał na ten cel 3,5 mln zł. Do przetargu została zgłoszona tylko jedna oferta, warszawskiej firmy TAMEX Obiekty Sportowe S.A. Jednak wykonawca podjąłby się budowy lubartowskiego boiska za 5,1 mln zł. - Będziemy powtarzać przetarg - mówi zastępca burmistrza Radosław Szumiec.

W Lubartowie przy ul. Parkowej powstało już boisko sztuczne. Radni często pytają o nie na sesjach Rady Miasta. Tak było też na sesji marcowej.

- Na stadionie są trybuny, nie spełniają roli, jaką powinny spełniać. Osoby siedzące na krzesełkach widzą barierki zamiast części boiska. Jak był mecz otwarcia, to krzesełka służyły do stania, nie do siedzenia. Nawet niektórzy radni stali - mówił Kazimierz Majcher z klubu PO. Na otoczenie stadionu zwracał uwagę Wojciech Osiecki z klubu Wspólny Lubartów.

 - Trybuny zamontowane na boisku ze sztuczną nawierzchnią są zgodne z założeniami projektu. Producent wykonał je zgodnie z obowiązującymi w naszym kraju normami. Są to trybuny standardowe, posiadające świadectwo kwalifikacji, kartę gwarancyjną, certyfikat bezpieczeństwa oraz atest higieniczny. Wymiary dotyczące wysokości i szerokości siedzisk, odległości między nimi oraz wielkości oparć dostosowane są do wymogów polskich norm - odpisał radnym zastępca burmistrza Radosław Szumiec. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE